Čeští skokané měli v Harrachově na dosah třetí místo

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 12. 2011 17:53
V závodu družstev nakonec skončili šestí, vyhráli Norové
Jakub Janda
Jakub Janda | Foto: Reuters

Praha - Čeští skokané na lyžích skončili v závodu družstev v Harrachově na šesté místě.

Tým, který musel postrádat zraněného Romana Koudelku, ve složení Jakub Janda, David Cikl, Jan Matura a Lukáš Hlava dokonce dlouho bojoval o třetí místo. Nakonec však vyrovnanou bitvu o podium vyhráli Slovinci. Češi za nimi zaostali o 14,6 bodu.

Z vítězství se radují Norové, kteří trochu překvapivě prolomili rakouskou nadvládu z posledních let.

Čtěte také:
Koudelka propuštěn domů, v Harrachově ale skákat nebude
V Harrachově se blýskl Hlava, vyhrál Schlierenzauer

Češi byli po úvodním kole na skvělém čtvrtém místě, když se dařilo především Hlavovi. Vyrovnané pořadí a stále se měnící podmínky daly tušit dramatické rozuzlení, v němž se však domácí ekipě dostat mezi tři nejlepší nakonec nepodařilo.

"Je to zdánlivě obyčejné šesté místo, ale bez lídra, takže spokojenost," zhodnotil závod kouč David Jiroutek, kterého přece jen trochu mrzelo, že jeho svěřenci neskončili lépe. "Matura odskákal sto procent, Jandys se zlepšil po práci s psychologem, Hlava super, takže s Koudym by se dalo bojovat o vysněné stupně vítězů."

Světový pohár ve skocích na lyžích v Harrachově - soutěž družstev:
1. Norsko (Hilde, Romören, Sklett, Bardal) 993,7 b., 2. Rakousko (Morgenstern, Zauner, Kofler, Schlierenzauer) 956,0, 3. Slovinsko (Damjan, Sinkovec, Prevc, Kranjec) 888,6, 4. Německo 881,5, 5. Polsko 876,3, 6. ČR (Janda, Cikl, Matura, Hlava) 874,0, 7. Japonsko 842,2, 8. Rusko 835,8.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy