Čeští ragbisté končí v kvalifikaci mistrovství světa, v Portugalsku prohráli 12:45

18. 11. 2017 19:35
Čeští ragbisté prohráli v Portugalsku 12:45 a v kvalifikaci mistrovství světa 2019 skončili. Už v poločase bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zlata Vostrá

Lisabon - Čeští ragbisté prohráli v Portugalsku 12:45 a v kvalifikaci mistrovství světa 2019 skončili. Portugalci naopak udrželi šanci navázat na účast na závěrečném turnaji v roce 2007. Zápas v Lisabonu byl zároveň součástí programu druhé divize evropského šampionátu.

Češi v první půli dokázali snížit na 5:10, ale pak domácí celek položil ve 23. minuté druhou a těsně před koncem poločasu třetí pětku. Už v poločase tak bylo za stavu 24:5 o vítězi prakticky rozhodnuto.

Portugalci dál hráli uvolněně, přesně si přihrávali a jejich útočníci dostávali českou obranu často do bezvýchodných situací. Po změně stran položili další tři pětky, český tým bodoval jen po chybě v domácí rozehrávce.

Kvalifikace mistrovství světa v ragby a zápas 2. divize ME v Lisabonu:

Portugalsko - ČR 45:12 (24:5)

Body ČR: Kolařík a Kent po 5, Cimprich 2. Rozhodčí: Ridley, Wigglesworth, Connel (všichni Angl.). Pětky: 6:2.

Švýcarsko - Nizozemsko 27:30 (8:24).