Čeští lyžaři v týmové soutěži vypadli hned v osmifinále

10. 2. 2015 23:37
Čeští sjezdaři Šárka Strachová, Martin Vráblík, Kateřina Pauláthová a Kryštof Krýzl vypadli hned v prvním osmifinálovém kole týmové soutěže na mistrovství světa Beaver Creeku.
Šárka Strachová
Šárka Strachová | Foto: Reuters

Beaver Creek - Týmovou soutěž na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku vyhráli Rakušané se složení Eva-Maria Bremová, Marcel Hirscher, Michaela Kirchgasserová a Christoph Nösig a obhájili tak vítězství ze šampionátu ve Schladmingu před dvěma lety. Ve finále porazili 3:1 Kanadu, velké překvapení závodu.

Čeští sjezdaři Šárka Strachová, Martin Vráblík, Kateřina Pauláthová a Kryštof Krýzl vypadli hned v prvním osmifinálovém kole po výsledku 1:4 se Švédskem, které nakonec po vítězství v malém finále nad Švýcarskem 3:1 vybojovalo bronzové medaile.

Ve svém prvním startu na šampionátu se představila specialistka na slalom Strachová, která sice trochu pokazila start a chybovala ještě jednou uprostřed trati, ale v cíli se na svou soupeřku Marii Pietiläovou-Holmnerovou, rovněž ryzí slalomářku, dotáhla a jejich souboj s skončil remízou.

Také Vráblík byl v druhé jízdě pomalejší na startu, ale jeho manko cestou v souboji s Mattiasem Harginem narostlo na 58 setin. Pauláthová, která dostala při nominaci nakonec přednost před nemocnou Martinou Dubovskou, neudělala žádnou větší chybu, předvedla dobrý výkon, ale Anna Swennová-Larssonová byla nad její síly.

V posledním souboji atakoval po sympatické agresivní jízdě Krýzl favorita Andreho Myhrera, vypadalo to, že ho dokonce porazí, ale v přemíře snahy neprojel poslední dvě branky a byl diskvalifikován.

Velkým překvapením bylo těsné vyřazení Němců v sestavě mimo jiné s Viktorií Rebensburgovou a Felixem Neureutherem hned v prvním kole právě kanadskou čtveřicí. Ta se postarala o největší šok závodu, neboť se přes Itálii a na čas také přes přemožitele české čtveřice Švédy dostali až do finále. Tam ale už na favorita Kanaďané nestačili.

Další díly Mission: Impossible uvedou kina až v letech 2023 a 2024

Kvůli pandemii se zdrží sedmé a osmé pokračování série akčních filmů Mission: Impossible s hercem Tomem Cruisem. Sedmá část měla mít premiéru letos na podzim, nakonec ji biografy začnou promítat až 14. července 2023. Navazující osmý díl pak bude mít premiéru 28. června 2024, oznámily produkční společnosti Paramount Pictures a Skydance.

Snímky se natáčely v Itálii, Velké Británii nebo Polsku a štáb vedený režisérem Christopherem McQuarriem měl opakovaně problém s karanténami a nákazami. Také filmová studia a multiplexy se již téměř dva roky snaží odhadnout, kdy pandemie dostatečně poleví, aby se lidé mohli ve velkých počtech vrátit do kinosálů. Sága Mission: Impossible celosvětově dosud utržila přes 3,57 miliardy dolarů, v přepočtu skoro 80 miliard korun.

Zdroj: Reuters, ČTK
před 2 hodinami

Curry v poslední vteřině zařídil výhru Golden State

Basketbalista Stephen Curry zařídil Golden State v NBA vítězství nad Houstonem 105:103, když v poslední vteřině trefil svou první vítěznou střelu s klaksonem v kariéře. Celkem nasbíral 22 bodů a 12 asistencí a byl tak nejlepším hráčem zápasu.

Naopak Philadelphia těsně prohrála 101:102 s Los Angeles Clippers, když jí nestačilo ani 40 bodů Joela Embiida. Zářil také James Harden, který triple doublem za 37 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí dovedl Brooklyn k výhře nad San Antoniem 117:102. Ja Morant zase 38 body pomohl Memphisu vyhrát bitvu s Denverem 122:118.

NBA:

Atlanta - Miami 110:108, Boston - Portland 105:109, Charlotte - Oklahoma City 121:98, Denver - Memphis 118:122, Golden State - Houston 105:103, Milwaukee - Chicago 94:90, Orlando - LA Lakers 105:116, Philadelphia - LA Clippers 101:102, San Antonio - Brooklyn 102:117, Utah - Detroit 111:101, Washington - Toronto 105:109.