Znovu zlatí. Čeští kajakáři obhájili titul mistrů Evropy v závodě hlídek

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 5. 2019 18:20
Čeští kajakáři se počtvrté za sebou stali mistry Evropy v hlídkách. Jiří Prskavec, Vít Přindiš a Vavřinec Hradilek zajeli ve francouzském Pau jako jediní ze špičky bez dotyku branky a závod týmů vyhráli s více než čtyřsekundovým náskokem před Slovinci a Němci. Kanoistky v sestavě Tereza Fišerová, Eva Říhová a Kateřina Havlíčková získaly bronz, loňské zlato z Prahy obhájily Britky.
Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek a Vít Přindiš na ME ve vodním slalomu 2019.
Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek a Vít Přindiš na ME ve vodním slalomu 2019. | Foto: Martin Hladík, kanoe.cz

Kajakářky dojely v hlídkách čtvrté s odstupem 1,14 sekundy za medailí, trojice českých kanoistů skončila sedmá.

"Vycházelo nám to od startu až do cíle, vyhráli jsme o dost," uvedl Prskavec na webu kanoe.cz. "Dostali kotel," doplnil ho rozradostnělý Hradilek. "Já jsem to hlídal zezadu a já poznám tu dobrou jízdu tak, že nemusím první půlku pádlovat, což se podařilo. A pak jsem to mohl rozbalit až v závěru," prohlásil Přindiš.

Kajakářům se dařilo i v dopolední individuální kvalifikaci, všichni tři postoupili do nedělního semifinále. Do bojů o medaile prošly dvě ze tří českých kanoistek Fišerová a Říhová.

Medailisté z loňského šampionátu v Praze Prskavec a Přindiš uspěli hned v první kvalifikační jízdě. Čerstvý otec Prskavec byl druhý, nestačil jen na olympijského vítěze Josepha Clarkea z Británie. Přindiš skončil pátý.

Do oprav musel někdejší mistr světa Hradilek, jenž se letos vrátil do reprezentace po dvouleté pauze, a ze sedmého místa z druhé kvalifikace si také on zajistil semifinále.

V kategorii kanoistek postoupila z první kvalifikace bronzová medailistka z MS Fišerová a po druhé jízdě ji doplnila Říhová. O jedno místo uniklo semifinále Havlíčkové.

V sobotu pojedou o individuální cenné kovy kanoisté včetně Lukáše Rohana a kajakářky s kompletním českým triem Kateřina Kudějová, Veronika Vojtová, Amálie Hilgertová.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Pau (Francie) - hlídky:

Muži:

3xK1: 1. ČR (Prskavec, Přindiš, Hradilek) 95,72 (0), 2. Slovinsko -4,19 (2), 3. Německo -4,37 (2).

3xC1: 1. Slovinsko (Savšek, Božič, Berčič) 102,25 (0), 2. Francie -0,16 (0), 3. Rusko -2,36 (0), …7. ČR (Rak, Rohan, Heger) -9,68 (6).

Ženy:

3xK1: 1. Francie (Lafontová, Bauduová, Prigentová) 114,08 (2), 2. Německo -0,99 (4), 3. Rakousko -6,17 (8), 4. ČR (Kudějová, Vojtová, A. Hilgertová) -7,31 (8).

3xC1: 1. Británie (Franklinová, Woodsová, Ogilvieová) 127,14 (6), 2. Německo -0,29 (2), 3. ČR (Fišerová, Říhová, Havlíčková) -4,05 (0).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila nehoda kamionu, ve směru na Brno zůstává uzavřena

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku zastavila v pondělí večer nehoda kamionu. Policie ráno po 12 hodinách obnovila provoz ve směru na Prahu. Směr na Brno zůstává zavřený, od 161. kilometru stojí na dálnici kolona kamionů.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy