Čeští inline hokejisté porazili na MS Německo a v semifinále si to rozdají s Kanadou

27. 6. 2017 21:40
Druzí skončili čeští inline hokejisté ve skupině mistrovství světa v Bratislavě. V úterním duelu totiž porazili Německo 6:4 a postoupili do semifinále proti Kanadě.
Čeští inline hokejisté slaví výhru
Čeští inline hokejisté slaví výhru | Foto: FIRS, Roberta Strazzabosco

Bratislava - Čeští inline hokejisté porazili v závěrečném utkání v základní části na mistrovství světa IIHF v Bratislavě Německo 6:4, skončili druzí ve skupině B a ve čtvrtečním čtvrtfinále je čeká od 14:00 Kanada. Po výhře nad Švédskem 6:5 přestihli tým trenéra Luďka Brože Finové, kteří budou hrát s Chorvatskem. Další dvojice tvoří Švédsko s domácím Slovenskem a Spojené státy americké s Německem.

Po dvou gólech vstřelili Zdeněk Kubina, Jakub Strnad a Petr Kafka. Češi v úvodní čtvrtině dvakrát vedli, soupeře pustili do vedení jen ve třetí části a definitivně zlomili vývoj ve svůj prospěch trefami ve 40. a 44. minutě, kdy nejdříve proměnil přesilovou hru Kafka a pak zvýšil na 5:3 Strnad.

Mistrovství světa v inline hokeji IIHF v Bratislavě:

Skupina B:

ČR - Německo 6:4 (2:1, 0:1, 1:1, 3:1)

Branky: 2. a 9. Kubica, 33. a 44. Strnad, 40. a 47. Kafka - 7. Krzizok, 16. Tölzer, 29. Jeske, 44. Dueck.

Finsko - Švédsko 6:5 (1:2, 2:0, 2:0, 1:3).

Konečná tabulka:

1. Finsko 3 2 1 0 0 18:13 8
2. ČR 3 2 0 1 0 15:13 7
3. Švédsko 3 1 0 0 2 11:11 3
4. Německo 3 0 0 0 3 8:15 0

Skupina A:

USA - Chorvatsko 8:2 (1:2, 2:0, 4:0, 1:0), Slovensko - Kanada 9:8 (2:1, 3:1, 3:4, 1:2).

1. USA 3 3 0 0 0 24:5 9
2. Slovensko 3 2 0 0 1 17:18 6
3. Kanada 3 1 0 0 2 16:18 3
4. Chorvatsko 3 0 0 0 3 5:21 0