Čeští hokejbalisté zvládli úvodní utkání na MS v Košicích a porazili USA

14. 6. 2019 23:02
Čeští hokejbalisté vyhráli na úvod mistrovství světa v Košicích nad Spojenými státy americkými 3:0. O branky se postarali Martin Kruček, Václav Šlehofer a Pavel Kubeš, gólman Jan Šimara udržel čisté konto. Další duel čeká svěřence trenéra Jiřího Mašíka v sobotu od 20:30 s Velkou Británií.
Jan Šimara vychytal na úvod MS v Košicích čisté konto proti USA.
Jan Šimara vychytal na úvod MS v Košicích čisté konto proti USA. | Foto: pardubice2017.com

Čeští obhájci bronzu nejdříve nevyužili první přesilovku, kterou jim nabídl v sedmé minutě faulem Jones. Pouhou vteřinu před koncem první třetiny už otevřel skóre při Junikově trestu střelou zpoza modré čáry Kruček.

Po 73 vteřinách druhého dějství sice překonal Šimaru Albright, ale situaci přezkoumal kvůli posunutí branky videorozhodčí a gól neplatil. Češi se ubránili i při Štěpáníkově trestu a ve 27. minutě kryl Schlegelův pokus lapačkou Šimara. Ve 33. minutě po Kručkově střele zvýšil z dorážky Šlehofer a za 65 sekund po Kudelově přihrávce pojistil náskok Kubeš.

Mistrovství světa v hokejbalu v Košicích:

Muži:

Skupina A1:

ČR - USA 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 15. Kruček, 33. Šlehofer, 34. Kubeš.

Slovensko - Finsko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1).

Skupina A2:

Švýcarsko - Řecko 5:6 (1:2, 1:0, 3:4), Itálie - Kanada 4:6 (3:2, 1:1, 0:3).

Skupina Q:

Arménie - Libanon 2:4 (1:0, 1:3, 0:1), Hongkong - Kajmanské ostrovy 0:3 (0:2, 0:0, 0:1).

Ženy:

Slovensko - Kanada 0:4 (0:2, 0:2, 0:0), USA - Velká Británie 5:1 (2:0, 1:0, 2:1).