Čeští florbalisté v kvalifikaci MS rozstříleli Srbsko 21:0

3. 2. 2016 16:02
Po úterní rekordní výhře nad Lichtenštejnskem 35:0 si svěřenci trenéra Radima Cepka opět zastříleli a ve středu je čeká od 13:30 duel s Norskem
Česká florbalová reprezentace (2010)
Česká florbalová reprezentace (2010) | Foto: ČTK

Škofja Loka - Čeští florbalisté ve svém druhém vystoupení ve slovinském městě Škofja Loka v kvalifikaci na prosincové mistrovství světa porazili dalšího z outsiderů Srbsko 21:0. Po úterní rekordní výhře nad Lichtenštejnskem 35:0 si svěřenci trenéra Radima Cepka opět zastříleli a ve středu je čeká od 13:30 duel s Norskem, jediným papírově vyrovnanějším protivníkem na turnaji.

Sedmi body za čtyři branky a tři asistence se na kanonádě podílel útočník Matěj Jendrišák. Pět bodů za tři trefy a dvě přihrávky zaznamenal Daniel Šebek, dva góly a tři asistence zaznamenal Martin Tokoš, který má po dvou duelech na kontě už 16 bodů a deset přesných zásahů.

V úvodním dějství se přitom střelecké hody nekonaly, přestože po trefách Jendrišáka a Tokoše vedli Češi ve třetí minutě už 2:0. Oba střelci se prosadili znovu v polovině první třetiny, ale pak se outsider z 20. místa světového žebříčku držel až do začátku druhé dvacetiminutovky.

V té ale už bronzový tým z mistrovství světa 2014 v Göteborgu rychle ukázal rozdíl a dovršil už do 26. minuty dvouciferný výsledek. Celkově Cepkův tým z 49 střel na gólmany Novakoviče a Antiče vytěžil 21 branek. Českému brankáři Janu Binderovi stačilo k čistému kontu úspěšně zasáhnout jen pětkrát.

"Mezi dnešním a včerejším zápasem je určitě rozdíl v tom, že Srbové chtěli víc hrát. Byli mnohem aktivnější a hráli na brejky," řekl útočník Lukáš Hájek oficiálním stránkám Českého florbalu. "Museli jsme se rychle vracet dozadu, což nám šlo docela dobře a gól jsme nedostali," doplnil vítkovický útočník, který vstřelil dvě branky.

"Snažili jsme se, ale byli jsme jako na kolotoči. Proti silným týmům máme většinou dobrý začátek utkání. Potom nám ale odcházejí síly a nezvládáme souboje u mantinelu," uvedl srbský obránce Božidar Rašeta, který žije v Česku a hraje čtvrtou nejvyšší soutěž za Snipers Třebíč.

Kvalifikace mistrovství světa florbalistů, 4. evropská skupina - Škofja Loka (Slovinsko):

ČR - Srbsko 21:0 (4:0, 9:0, 8:0)

Branky: 1., 10., 42. a 47. Jendrišák, 21., 24. a 54. Šebek, 22., 54. a 56. Ondrušek, 3. a 11. Tokoš, 24. a 39. Hájek, 50. a 53. Tomašík, 25. vlastní, 26. Bagin, 37. Krajcigr, 40. Kuncman, 44. Mikeš. Rozhodčí: Hojbjerg, Skrubbeltrang (oba Dán.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 113.

Itálie - Norsko 1:12 (0:5, 0:4, 1:3), Slovinsko - Lichtenštejnsko 10:0 (3:0, 4:0, 3:0).

1. ČR 2 2 0 0 56:0 4
2. Norsko 2 2 0 0 19:3 4
3. Slovinsko 2 1 0 1 12:7 2
4. Srbsko 2 1 0 1 6:26 2
5. Itálie 2 0 0 2 6:18 0
6. Lichtenštejnsko 2 0 0 2 0:45 0