Čeští florbalisté mají jisté čtvrtfinále. Na Švédy půjdeme s čistou hlavou, hlásí útočník Sladký

Zlata Vostrá
5. 12. 2016 21:15
Volný den mezi zápasy v základní skupině mistrovství světa, která vygraduje úterním soubojem s úřadujícími šampiony ze Švédska, trávili čeští florbalisté především regenerací. Po nedělním velice dobře zvládnutém utkání s Lotyšskem, které Češi porazili 9:3, to bylo potřeba.
Česká florbalová reprezentace na mistrovství světa v Rize 2016. Tomáš Sladký (11), Milan Tomašík (7)
Česká florbalová reprezentace na mistrovství světa v Rize 2016. Tomáš Sladký (11), Milan Tomašík (7) | Foto: Martin Flousek, Český florbal

Riga – Jak moc žije lotyšské hlavní město Riga florbalovým mistrovstvím světa ještě čeští reprezentanti neměli možnost zjistit. "Riga je očividně krásné město, ale zatím jsme viděli jen naši trasu autobusem mezi hotelem a halou," popsal své dojmy z lotyšského hlavního města Tomáš Sladký. Úroveň šampionátu je ale podle slov českého útočníka na špičkové úrovni.

V úterý nastoupí český výběr proti světovým jedničkám - Švédům. Výsledek není směrodatný. Češi si zajistili druhou příčku, a tedy postup do čtvrtfinále, díky své včerejší výhře nad lotyšským týmem 9:3 a vítězství Švédů nad Nory.  

Z českého týmu proto čiší pohoda umocněná výborným vstupem do mistrovství. "Pro nás byly klíčové první dva zápasy na turnaji, ty se nám povedly. Proti Švédům můžeme nastoupit s čistou hlavou a navázat na dobré výkony z úvodu šampionátu."

Pondělní volný den byl věnován hlavně regeneraci a nabírání sil na poslední utkání skupiny. Vedle toho, ale existuje mnohem více aktivit, u kterých si na hotelu mohou reprezentanti odpočinout. "V hotelu, v naší zasedací místnosti máme herní koutek. Kluci mají například počítačové hry. Volný čas ale věnujeme především regeneraci, spánku a  pohodičce u kávičky," prozradil Sladký.

Tomáš Sladký
Tomáš Sladký | Foto: Zlata Vostrá

Právě Tomáš Sladký byl lehce kritizován za svou umírněnost v útočných výpadech, které bývají z jeho strany pro soupeře hodně nepříjemné. On sám má jasno o své pozici v týmu a nezapomněl zmínit pochvalu svým spoluhráčům z lajny, kterou tvoří hráči jenž prošli Vítkovicemi. "Hraji na pozici staženého levého křídla. Soustředím se především na defenzivní úkoly. V naší vítkovické formaci jsou od střílení gólů jiní bombarďáci."

 

Právě se děje

před 59 minutami

Francouzský parlament schválil bezpečnostní zákon, který se týká natáčení policistů

Francouzští zákonodárci ve čtvrtek definitivně schválili návrh zákona o veřejné bezpečnosti, kvůli kterému se ve Francii v posledních měsících opakovaně protestovalo. Konečný souhlas udělila dolní komora parlamentu po úpravě ustanovení týkajícího se zveřejňování záběrů s policisty.

V Národním shromáždění, které ovládá strana francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, opatření prošlo poměrem 75 hlasů ku 33. Podle agentury AFP se nehlasovalo v tak vypjaté atmosféře jako při prvním čtení zákona. Senát už jej odsouhlasil dříve.

Autoři návrhu ve snaze zmírnit odpor veřejnosti pozměnili nejvíce kritizovaný paragraf, který původně kriminalizoval zveřejňování snímků policie s úmyslem strážcům zákona ublížit. Upravená verze počítá s pokutou a až pětiletým odnětím svobody pro ty, kdo by pomáhali identifikovat aktivního člena bezpečnostních složek "se zjevným záměrem" způsobit újmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy