Čeští biatlonisté skončili ve štafetě v Oberhofu osmí

4. 1. 2013 19:29
Čeští biatlonisté Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík a Michal Krčmář doběhli osmí ve štafetě Světového poháru v Oberhofu.
Ondřej Moravec
Ondřej Moravec | Foto: Reuters

Oberhof (Německo) - Čeští biatlonisté Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík a Michal Krčmář doběhli osmí ve štafetě Světového poháru v Oberhofu.Závod na 4x7,5 km vyhrála ruská štafeta před Norskem a Německem. Trumfli tak včerejší 11. místo české ženské čtveřice.

Štafetu z českého pohledu velmi dobře rozjel Šlesinger, který sice hned při první střelbě nabral vinou dvou dobíjení ztrátu 20 vteřin, ale tu postupně dohnal a předal jako druhý 18 vteřin za Ukrajinou.

Moravec pozici neudržel a i kvůli trojímu dobíjení se propadl na šesté místo s téměř minutovou ztrátou.

Mladíci Krupčík s Krčmářem dohromady dobíjeli pouze třikrát, ale při běhu nestačili. Krupčík ještě šesté místo udržel, ale před Krčmáře se dostali Švédové a Slovinci.

O vítězství Rusů rozhodla poslední střelba. Vedoucí Nor Emil Hegle Svendsen třikrát chyboval, zatímco Dmitrij Malyško jen jednou. Rus díky tomu získal desetisekundový náskok, který uhájil až do cíle.