Čeští baseballisté vstoupili do mistrovství Evropy skvěle, deklasovali Rusko rozdílem třídy

Ján Jabrocký
9. 9. 2016 17:05
Na úvod mistrovství Evropy čeští baseballisté deklasovali Rusko rozdílem třídy. Velmi se dařilo především českému útoku, jenž v utkání zaznamenal šestnáct hitů. Ale formu ukázal celý tým.
lustrační foto
lustrační foto | Foto: ČBA

Praha - Čeští baseballisté letos odjeli na mistrovství Evropy s vidinou zisku cenného kovu. Na úvod šampionátu jim los nadělil soupeře z kategorie slabších, což se také potvrdilo. Rusové českým hráčům vůbec nestačili a nakonec podlehli rozdílem třídy vysoko 0:12.

Kanadský trenér Mike Griffin stojící na lavičce české reprezentace poslal na kopec do úvodního duelu Radima Chrousta. Ten potvrdil výbornou formu z letošní sezony a pálkaře soupeře nepustil do tlaku. Ve čtyřech směnách pustil pouze tři z nich na metu. Vystřídán byl před začátkem páté směny, kdy měl na kontě pouhých čtyřicet nadhozů, což trenérům dovoluje jej eventuálně postavit do pondělního zápasu proti domácímu Holandsku. Zbytek utkání odházel mladý Michal Sobotka, který navázal na výkon svého kolegy.

Velmi se dařilo českému útoku, jenž v utkání zaznamenal šestnáct hitů. Matěj Hejma navíc odpálil dva míče až za plot a celkově stáhl čtyři body v zápase. Tři hity, stejně jako Hejma, odpálil také Martin Schneider. Od šesté směny do duelu zasáhl také Martin Červenka, jenž přiletěl ze Spojených Států teprve před začátkem turnaje.

„Ze začátku bylo utkání dost vlažné,“ řekl po zápase mladý reprezentant Adam Hajtmar. „Nemohli jsme se dostat do pohody, dvakrát nás chytili na metách. Ale po třech směnách jsme se začali prosazovat na pálce a díky skvělému nadhozu a perfektní obraně se to obešlo bez sebemenších problémů, za což mluví i konečné skóre.“

Další utkání na šampionátu Češi odehrají již v sobotu odpoledne proti Velké Británii.  

 

Právě se děje

před 43 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy