Čeští baseballisté vstoupili do mistrovství Evropy skvěle, deklasovali Rusko rozdílem třídy

Ján Jabrocký
9. 9. 2016 17:05
Na úvod mistrovství Evropy čeští baseballisté deklasovali Rusko rozdílem třídy. Velmi se dařilo především českému útoku, jenž v utkání zaznamenal šestnáct hitů. Ale formu ukázal celý tým.
lustrační foto
lustrační foto | Foto: ČBA

Praha - Čeští baseballisté letos odjeli na mistrovství Evropy s vidinou zisku cenného kovu. Na úvod šampionátu jim los nadělil soupeře z kategorie slabších, což se také potvrdilo. Rusové českým hráčům vůbec nestačili a nakonec podlehli rozdílem třídy vysoko 0:12.

Kanadský trenér Mike Griffin stojící na lavičce české reprezentace poslal na kopec do úvodního duelu Radima Chrousta. Ten potvrdil výbornou formu z letošní sezony a pálkaře soupeře nepustil do tlaku. Ve čtyřech směnách pustil pouze tři z nich na metu. Vystřídán byl před začátkem páté směny, kdy měl na kontě pouhých čtyřicet nadhozů, což trenérům dovoluje jej eventuálně postavit do pondělního zápasu proti domácímu Holandsku. Zbytek utkání odházel mladý Michal Sobotka, který navázal na výkon svého kolegy.

Velmi se dařilo českému útoku, jenž v utkání zaznamenal šestnáct hitů. Matěj Hejma navíc odpálil dva míče až za plot a celkově stáhl čtyři body v zápase. Tři hity, stejně jako Hejma, odpálil také Martin Schneider. Od šesté směny do duelu zasáhl také Martin Červenka, jenž přiletěl ze Spojených Států teprve před začátkem turnaje.

„Ze začátku bylo utkání dost vlažné,“ řekl po zápase mladý reprezentant Adam Hajtmar. „Nemohli jsme se dostat do pohody, dvakrát nás chytili na metách. Ale po třech směnách jsme se začali prosazovat na pálce a díky skvělému nadhozu a perfektní obraně se to obešlo bez sebemenších problémů, za což mluví i konečné skóre.“

Další utkání na šampionátu Češi odehrají již v sobotu odpoledne proti Velké Británii.  

 

Právě se děje

před 6 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy