Čeští baseballisté vstoupili do mistrovství Evropy skvěle, deklasovali Rusko rozdílem třídy

Ján Jabrocký
9. 9. 2016 17:05
Na úvod mistrovství Evropy čeští baseballisté deklasovali Rusko rozdílem třídy. Velmi se dařilo především českému útoku, jenž v utkání zaznamenal šestnáct hitů. Ale formu ukázal celý tým.
lustrační foto
lustrační foto | Foto: ČBA

Praha - Čeští baseballisté letos odjeli na mistrovství Evropy s vidinou zisku cenného kovu. Na úvod šampionátu jim los nadělil soupeře z kategorie slabších, což se také potvrdilo. Rusové českým hráčům vůbec nestačili a nakonec podlehli rozdílem třídy vysoko 0:12.

Kanadský trenér Mike Griffin stojící na lavičce české reprezentace poslal na kopec do úvodního duelu Radima Chrousta. Ten potvrdil výbornou formu z letošní sezony a pálkaře soupeře nepustil do tlaku. Ve čtyřech směnách pustil pouze tři z nich na metu. Vystřídán byl před začátkem páté směny, kdy měl na kontě pouhých čtyřicet nadhozů, což trenérům dovoluje jej eventuálně postavit do pondělního zápasu proti domácímu Holandsku. Zbytek utkání odházel mladý Michal Sobotka, který navázal na výkon svého kolegy.

Velmi se dařilo českému útoku, jenž v utkání zaznamenal šestnáct hitů. Matěj Hejma navíc odpálil dva míče až za plot a celkově stáhl čtyři body v zápase. Tři hity, stejně jako Hejma, odpálil také Martin Schneider. Od šesté směny do duelu zasáhl také Martin Červenka, jenž přiletěl ze Spojených Států teprve před začátkem turnaje.

„Ze začátku bylo utkání dost vlažné,“ řekl po zápase mladý reprezentant Adam Hajtmar. „Nemohli jsme se dostat do pohody, dvakrát nás chytili na metách. Ale po třech směnách jsme se začali prosazovat na pálce a díky skvělému nadhozu a perfektní obraně se to obešlo bez sebemenších problémů, za což mluví i konečné skóre.“

Další utkání na šampionátu Češi odehrají již v sobotu odpoledne proti Velké Británii.  

 

Právě se děje

před 25 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy