Českým bikerům ve štafetě na mistrovství Evropy unikla medaile o 54 vteřin

5. 5. 2016 19:16
Čtveřice Jan Vastl, Richard Holec, Jitka Škarnitzlová a Ondřej Cink dojela do cíle úvodního závodu ME za Švýcary, Francouzi a Němci.
Členem české štafety byl také Ondřej Cink.
Členem české štafety byl také Ondřej Cink. | Foto: ČTK

Huskvarna  - Čeští bikeři zahájili mistrovství Evropy v cross country ve švédském Huskvarně čtvrtým místem ve štafetě. Čtveřice Jan Vastl, Richard Holec, Jitka Škarnitzlová a Ondřej Cink dojela do cíle za Švýcary, Francouzi a Němci. Na vítěze ztratila přes dvě minuty, od bronzu dělilo českou štafetu 54 sekund.

Loni na evropském šampionátu v Itálii získali reprezentanti už počtvrté bronz, který je nejlepším českým výsledkem ve štafetě. Tentokrát v české sestavě chyběl na rozdíl od loňska olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý, který ve Švédsku nestartuje. Původně nominovanou Janu Czeczinkarovou v předvečer závodu nahradila v týmu Škarnitzlová.

Finišman Cink zajel nejrychlejší okruh celého závodu, předstihl tři soupeře, ale na stupně vítězů to nakonec nestačilo. "To jedno kolo na maximum vždycky strašně bolí a pálí, ale to je prostě tak. Vím, že už tady takhle nepojedu, ani startovní rundu ne," řekl Cink serveru mtbs.cz.

"Dojel jsem Colomu, pak jsem mu i ujel, docvakl jsem si i Fergusona, který startoval asi dvacet vteřin přede mnou, tomu jsem taky ujel. Takže s výkonem jsem spokojený; bylo to dobrý rozjetí, ale v pátek si dám volno," doplnil 14. jezdec pořadí olympijského závodu cross country před čtyřmi lety v britské metropoli.

Švýcaři jeli ve složení Marcel Guerrini, Vital Albin, Jolanda Neffová, Lars Forster a vylepšili druhé místo z loňska, kdy nestačili na Němce. Třiadvacetiletá Neffová rozšířila svou sbírku úspěchů o čtvrté evropské zlato. V minulých letech dvojnásobná vítězka Světového poháru vyhrála na ME závody juniorek, do 23 let i elitní kategorii žen, v níž bude titul v neděli obhajovat.

Mistrovství Evropy v cross country horských kol v Huskvarně (Švédsko):

Štafeta: 1. Švýcarsko (Guerrini, Albin, Neffová, Foster) 55:36, 2. Francie (Koretzky, Zingle, Ferrandová-Prévotová, Sarrou) -1:09, 3. Německo (Egger, Schehl, Spitzová, Zwiehoff) -1:15, 4. ČR (Vastl, Holec, Škarnitzlová, Cink) -2:09.