Češky zase na ME prohrály. Srbkám nevzaly ani set

Sport Sport, ČTK, Red Spo
26. 9. 2009 19:22
České volejbalistky prohrály 0:3

Katovice - České volejbalistky prohrály ve svém druhém vystoupení na mistrovství Evropy v Katovicích s favorizovaným Srbskem za pouhých třiasedmdesát minut hladce 0:3.

Reprezentantky držely se zkušenějšími soupeřkami krok jen v úvodu setů, v dalším průběhu se ale nedokázaly prosadit v útoku.

V neděli čeká český tým závěrečné utkání ve skupině D s Ázerbájdžánem, nad kterým musí pro zachování naděje na postup zvítězit. Srbsko si po dnešním vítězství už zajistilo postup do další části turnaje.

Čtěte dále: ME ve volejbale: Česky nestačily v úvodu na Slovensko

Oproti pátečnímu utkání se Slovenskem sáhla trenérka Táňa Krempaská ke změně na postu nahrávačky, kde Mühlsteinovou vystřídala Jelínková. Důraznější Srbky těžily z lepší hry na síti, kde se na smeči prosazovaly Nikoličová a Molnarová.

Od stavu 5:5 si obhájkyně stříbrných medailí z předloňského ME vypracovaly náskok tří bodů a vývoj setu už nepustily z rukou.

České hráčky se stačily ještě zejména po útocích Havelkové a Kallistové přiblížit na dva body, naposledy ale na 13:15. Režii závěru setu už vzaly Srbky zcela do svých rukou a koncovku bez větších problémů uhrály.

Zvrat nepřinesla ani změna v druhém setu, kdy Havlíčková nahradila Šenkovou. Právě Havlíčková sice vnesla do herní koncepce důraznější zakončení s padesátiprocentní úspěšností, ovšem její spoluhráčky se už tolik neprosazovaly.

Češky sice několikrát stačily ubránit útok soupeřek, ale většinu akcí nezakončily přesnou smečí. Srbky opět bodově utekly v prostřední části setu, v koncovce české hráčky odvrátily tři setboly, což ale stačilo jen na korekci výsledku.

Nejslibněji začala z pohledu českých volejbalistek třetí sada, v níž ještě vedly 7:5 a vzdorovaly do stavu 10:10. Další průběh zápasu už však byl věrnou kopií předcházejících dvou setů.

Nevynucenými chybami, špatným příjmem i nepřesnými bloky nabídl český tým Srbkám laciné body. Pro soupeřky už nebyl problém bodový náskok dotáhnout k pohodlnému vítězství bez ztráty setu a k postupové jistotě.