Dvacetiletý český tenista Veselý je podle ATP hvězdou zítřka

4. 11. 2013 19:40
Dvacetiletý český tenista Jiří Veselý vyhrál novou anketu ATP Hvězda zítřka pro nejmladšího hráče v elitní stovce světového žebříčku.
Jiří Veselý.
Jiří Veselý. | Foto: ČTK

Londýn - Dvacetiletý český tenista Jiří Veselý vyhrál novou anketu ATP Hvězda zítřka pro nejmladšího hráče v elitní stovce světového žebříčku. Rodák z Příbrami a vítěz tří letošních challengerů začal sezonu na 264. místě, ale dral se nahoru a 8. července se poprvé dostal do Top 100. O dva dny později oslavil 20. narozeniny.

Nová kategorie s názvem Star of tommorow nahradila anketu Nováček roku a Veselý by si měl pro jednu z tradičních výročních cen přijet v tomto týdnu do Londýna. Předávat se budou v rámci Turnaje mistrů. Český tenista však současně startuje na challengeru v Bratislavě, kde dnes úvodní zápas vyhrál.

Nejvýše v kariéře se Veselý ocitl 12. srpna, kdy mu patřilo 78. místo. K dnešnímu dni je třiaosmdesátý.

Federer obdrží v Londýně tři ceny

Tři ceny obdrží v Londýně Švýcar Roger Federer. Už pojedenácté vyhrál hlasování fanoušků o nejoblíbenějšího hráče, podeváté pak získal Cenu Stefana Edberga za sportovní chování, o níž rozhodují sami tenisté. Navíc dostane podruhé humanitární cenu Arthura Ashe. Dvaatřicetiletý Federer celkem během kariéry posbíral už rekordních 27 ocenění od ATP.

Majitelem ceny za comeback roku je podle očekávání Španěl Rafael Nadal, který se vrátil na vrchol po těžkém zranění kolena a momentálně vede světový žebříček. Nejlepšími deblisty jsou popáté za sebou americká dvojčata Bob a Mike Bryanovi.