Češky rozžhavily ostravský písek, Hermannová se Slukovou mají první výhru i postup

Radost Markéty Nausch Slukové při utkání se španělskými soupeřkami na turnaji Světového okruhu v Ostravě
V atraktivním areálu v Dolních Vítkovicích se opět sešla elita beachvolejbalu.
Nasazeným jedničkám turnaje Agatě s Dudou z Brazílie podlehly 17:21 a 13:21.
"Hlavně ve druhém setu, kdy jsme stahovaly a předvedly opravdu krásné výměny, protože nás diváci hnali dopředu, takže už se těšíme na další zápas," doplnila Kvapilová.
Po středeční kvalifikaci, z níž nepostoupil ani jeden ze tří českých ženských párů a neuspěla ani mužská dvojice Tomáš Semerád s Jakubem Šépkou, začaly dnes utkání skupin hlavní soutěže.
Foto: www.fivb.org
Sport Sport
Aktualizováno 3. 6. 2021 16:27
Nejlepší plážoví volejbalisté světa bojují v Ostravě na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu. Podívejte se na snímky z prvního dne hlavní soutěže.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy