reklama
 
 

Historický český úspěch. Bojovník Procházka porazil učitele a je mistrem Rizinu

21. 4. 2019 16:31
Nejlepší český MMA bojovník Jiří Procházka dosáhl na historický milník. Šestadvacetiletý Čech v Jokohamě ovládl titulový zápas organizace Rizin, když ve 3. kole udolal Američana Muhammeda Lawala a stal se šampionem polotěžké váhy.

Titulový zápas, který byl vypsán na tři kola a uskutečnil se v ringu, jak je v Rizinu zvykem, byl první dvě kola vyrovnaný. Lawal, který jako poslední dokázal Procházku porazit, dlouho odolával a soupeři nedal nic zadarmo.

Kritická chvíle tak přišla až ve třetím kole, když český bojovník vyslal tvrdou kombinaci, díky které dostal soupeře k zemi. Tam už rozhodčí značně unaveného Lawala bít nenechal a zápas ukončil.

"Je to úžasný pocit. Jsem rád, že mi byl soupeřem tenhle můj učitel. Poslední tři roky jsem měl tu poslední prohru od něj v hlavě," řekl Procházka po boji v ringu.

Pro českého bojovníka to byla již osmá výhra v řadě, naposledy prohrál na konci roku 2015 právě s Lawalem. "Cítím, že jsem se tady v Japonsku od té doby posunul. Nyní jsem to mohl ukázat," radoval se čerstvý šampion.

"Chci se konečně podívat do vaší krásné země a procestovat ji," vzkázal Procházka japonským divákům, kteří zaplnili sedmnáctitisícovou arénu.

autoři: Sport, ČTK | 21. 4. 2019 16:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama