1. 7. 2011 20:04
Soupeřkami Blažkových děvčat budou v boji o medaili Francouzky
Petra Kulichová zastavuje Sylvii Fowlesovou
Petra Kulichová zastavuje Sylvii Fowlesovou | Foto: Reuters

Lodž - České basketbalistky prohrály v semifinále evropského šampionátu s Ruskami a budou hrát o bronz. V polské Lodži Češky na své soupeřky vůbec nestačily a nakonec musely skousnout více než třicetibodový debakl.

Českému týmu se tak nepodařila odveta za porážku od Rusek v osmifinálové skupině, když Rusko tentokrát zvítězilo 85:53.

Finálový soupeřem Rusek se stalo překvapivě Turecko, jež v semifinále přehrálo v prodloužení Francii 68:62. Právě země galského kohouta tedy bude s Českem bojovat o bronz.

Češky jdou do boje proti Ruskám. Chystají velkou odvetu
Češky nedaly Chorvatkám šanci a jsou v semifinále ME

Basketbalistky od začátku nemohly najít recept na přesnou a důraznou hru Rusek, které si velmi záhy vytvořily devítibodový náskok.

Na konci první čtvrtiny sice české hráčky zabojovaly a snížily na rozdíl čtyř bodů, od druhé části však veškeré naděje pomalu, ale jistě zhasínaly.

Svůj tým v první půli hnala za výhrou hlavně Daniločkinová, která nasbírala v prvních dvou čtvrtinách 16 bodů a blýskla se čtyřmi trojkami.

Střelkyně se neprosadily

Českému celku nezahrály obvyklé nejlepší střelkyně, Eva Vítečková s Kateřinou Elhotovou, jež byly velmi dobře pokryté. Nejvíce bodů - deset - tak nastřílely Ilona Burgrová a Petra Kulichová.

To ale rozhodně nestačilo. V závěru Rusky utekly na rozdíl dvaceti bodů, trenér Lubor Blažek dal šanci náhradnicím, a utkání pak skončilo nelichotivým výpraskem.

Mistrovství Evropy basketbalistek v Lodži:

Semifinále:

Česko - Rusko 53:85 (18:22, 26:39, 43:61)
Nejvíce bodů: Burgrová a Kulichová po 10, Veselá a Vítečková po 8 - Daniločkinová 18, Sapovová 16, Korstinová a Stěpanovová po 11. Rozhodčí: Herceg (Chorv.), Dragojevič (Č. Hora), Jones (Wal.). Fauly: 18:14. Trestné hody: 8/5 - 18/15. Trojky: 4:8.

Francie - Turecko 62:68 po prodl. (15:16, 31:38, 42:49, 60:60)

Nejvíce bodů: Gomisová 24, Lawsonová 12 - Nevlinová 23, Yilmazová 17, Vardarliová 14. Rozhodčí: Taurino (It.), Anastopulos (Řec.), Baumanis (Lot.). Fauly: 14:15. Trestné hody: 16/13 - 12/8. Trojky: 7:6.

O 5.-8. místo:

Litva - Černá Hora 59:68 (12:14, 29:29, 53:45)
Nejvíce bodů: Linkevičieneová 15, Sulčiuteová a Petronyteová po 9 - Perovanovičová 18, De Forgeová 17, Dubljevičová 14, Škerovičová 13. Rozhodčí: Kennerman (Tur.), Ziemblicki (Pol.), Delaunéová (Fr.). Fauly: 26:21. Pět chyb: 32. Bimbaiteová, 37. Paugaiteová (obě Lit.). Trestné hody: 14/9 - 24/17. Trojky: 8:3.