Český biatlon zahájil sezonu parádně. Štafeta dojela třetí

Sport Sport
25. 11. 2012 16:45
Smíšená štafeta ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec dojela v úvodním závodu SP ve švédském Östersundu na třetím místě.
Michal Šlesingr spolu s Veronikou Vítkovou, Gabrielou Soukalovou a Ondřejem Moravcem dovedl českou smíšenou štafetu ke třetímu místu
Michal Šlesingr spolu s Veronikou Vítkovou, Gabrielou Soukalovou a Ondřejem Moravcem dovedl českou smíšenou štafetu ke třetímu místu | Foto: Aktuálně.cz

Östersund - Čeští biatlonisté vstoupili do nové sezony Světového poháru parádně.

Smíšená štafeta ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec dojela v úvodním závodu SP ve švédském Östersundu na třetím místě.

Na prvním místě dojeli Rusové, na druhém pak s odstupem 21,2 sekundy Norové. Moravec zaostal v cíli za ruským finišmanem Sergejem Usťugovem o 36,4 sekundy. Až s více než desetisekundovou ztrátou dojeli za Moravcem finišmeni favorizovaných štafet Německa a Francie.

Češi tak ve stejné sestavě navázali na svůj předchozí loňský úspěch, když v prosinci v Hochfilzenu skončili s finišmanem Šlesingrem na druhém místě.

Závod byl zároveň generálkou na únorový šampionát v Novém Městě. Do té doby už se smíšená štafeta nepojede.

Český tým držela výborná střelba

Přestože na prvním úseku předávala Vítková až na devátém místě, když na střelnici musela na střelnici dobíjet dvakrát, Soukalová, která dobíjela jednou, dovezla štafetu už na čtvrtém místě.

Česká mužská jednička Šlesingr pak dobíjela sice čtyřikrát, na svém úseku ale dojela na druhém s mírným náskokem před norskou štafetou.

Moravce hned na úvod sice předjel norský finišman Emil Hegle Svendsen, přesto český závodník čistou položkou vleže a jedním dobíjením vestoje v poklidu své třetí místo před dotírajícími soupeři udržel.

Světový pohár pokračuje v Östersundu ve středu individuálním závodem mužů na 20 kilometrů, o den později čeká individuální závod na 15 kilometrů ženy.

Výsledky:

1. Rusko (Zajcevová, Viluchinová, Volkov, Usťugov) 1:12:41,3 (0 tr. okruhů/6 dobíjení), 2. Norsko (Bergerová, Solemdalová, Bjöntegaard, Svendsen) -21,2 (0/10), 3. Česko (Vítková, Soukalová, Šlesingr, Moravec) -36,4 (0/8), 4. Německo -47,9 (2/4), 5. Francie -52,7 (2/8), 6. Slovinsko -1:32,1 (0/11).

 

Právě se děje

před 12 minutami

Čínské úřady: schopnost šíření nového koronaviru posiluje. Na rozdíl od viru SARS je infekční i v inkubační době, která trvá jeden až 14 dní.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy