Český biatlon zahájil sezonu parádně. Štafeta dojela třetí

Sport Sport
25. 11. 2012 16:45
Smíšená štafeta ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec dojela v úvodním závodu SP ve švédském Östersundu na třetím místě.
Michal Šlesingr spolu s Veronikou Vítkovou, Gabrielou Soukalovou a Ondřejem Moravcem dovedl českou smíšenou štafetu ke třetímu místu
Michal Šlesingr spolu s Veronikou Vítkovou, Gabrielou Soukalovou a Ondřejem Moravcem dovedl českou smíšenou štafetu ke třetímu místu | Foto: Aktuálně.cz

Östersund - Čeští biatlonisté vstoupili do nové sezony Světového poháru parádně.

Smíšená štafeta ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec dojela v úvodním závodu SP ve švédském Östersundu na třetím místě.

Na prvním místě dojeli Rusové, na druhém pak s odstupem 21,2 sekundy Norové. Moravec zaostal v cíli za ruským finišmanem Sergejem Usťugovem o 36,4 sekundy. Až s více než desetisekundovou ztrátou dojeli za Moravcem finišmeni favorizovaných štafet Německa a Francie.

Češi tak ve stejné sestavě navázali na svůj předchozí loňský úspěch, když v prosinci v Hochfilzenu skončili s finišmanem Šlesingrem na druhém místě.

Závod byl zároveň generálkou na únorový šampionát v Novém Městě. Do té doby už se smíšená štafeta nepojede.

Český tým držela výborná střelba

Přestože na prvním úseku předávala Vítková až na devátém místě, když na střelnici musela na střelnici dobíjet dvakrát, Soukalová, která dobíjela jednou, dovezla štafetu už na čtvrtém místě.

Česká mužská jednička Šlesingr pak dobíjela sice čtyřikrát, na svém úseku ale dojela na druhém s mírným náskokem před norskou štafetou.

Moravce hned na úvod sice předjel norský finišman Emil Hegle Svendsen, přesto český závodník čistou položkou vleže a jedním dobíjením vestoje v poklidu své třetí místo před dotírajícími soupeři udržel.

Světový pohár pokračuje v Östersundu ve středu individuálním závodem mužů na 20 kilometrů, o den později čeká individuální závod na 15 kilometrů ženy.

Výsledky:

1. Rusko (Zajcevová, Viluchinová, Volkov, Usťugov) 1:12:41,3 (0 tr. okruhů/6 dobíjení), 2. Norsko (Bergerová, Solemdalová, Bjöntegaard, Svendsen) -21,2 (0/10), 3. Česko (Vítková, Soukalová, Šlesingr, Moravec) -36,4 (0/8), 4. Německo -47,9 (2/4), 5. Francie -52,7 (2/8), 6. Slovinsko -1:32,1 (0/11).

 

Právě se děje

před 42 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy