Českou vlajku na zakončení Evropských her ponese Krpálek

ČTK ČTK
28. 6. 2015 9:52
Stříbrný judista Lukáš Krpálek ponese českou vlajku na dnešním slavnostním zakončení premiérových Evropských her v Baku.
Lukáš Krpálek vystřídá v roli českého vlajkonoše na Evropských hrách triatlonistu Tomáše Svobodu.
Lukáš Krpálek vystřídá v roli českého vlajkonoše na Evropských hrách triatlonistu Tomáše Svobodu. | Foto: ČTK

Baku - Stříbrný judista Lukáš Krpálek ponese českou vlajku na dnešním slavnostním zakončení premiérových Evropských her v Baku.

"Víc viditelného vlajkonoše jsme ani mít nemohli," uvedl šéf české výpravy Martin Doktor s narážkou na bezmála dvoumetrovou postavu čerstvého vicemistra Evropy. "Lukáš byl od samého začátku jednou z hvězd výpravy. Proto jsem rád, že vlajkonošem bude dnes večer právě on," dodal.

Při zahájení her nesl českou vlajku triatlonista Tomáš Svoboda.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy