Česko ve skocích smíšených družstev poslední

ČTK ČTK
24. 2. 2013 18:25
České smíšené kvarteto ve skocích na lyžích na MS nepostoupilo do 2. kola a skončilo desáté.
Jan Matura
Jan Matura | Foto: Reuters

Val di Fiemme - Japonská čtveřice ve složení Juki Itová, Daiki Ito, Sara Takanašiová a Taku Takeuči vyhráli premiéru soutěže smíšených družstev skokanů na lyžích na mistrovství světa. Ve Val di Fiemme porazili na středním můstku Rakousko a třetí Německo. Český tým Michaela Doleželová, Jakub Janda, Vladěna Pustková a Jan Matura obsadil poslední desáté místo a nepostoupilo do druhého kola.

Češi si dali za cíl postup do druhého kola, nicméně od prvního skoku Doleželové 87,5 m uzavírali výsledkovou listinu. Naději na posun vzhůru dal veterán Janda (94,5), jenž měl do závodu velkou chuť, ale třetí členka týmu Pustková skokem 77,5 m šance na postup téměř definitivně vzala.

S velkým odstupem už nemohl nic udělat ani dvanáctý muž z individuálního závodu Matura a po jeho skoku 97,5 m zůstali Češi desátí. Na osmé Italy ztratili 33 bodů, spolu s nimi nepostoupilo Rusko.

Japonci vedli už po prvním kole, své vedení bez problémů udrželi a vyhráli suverénním rozdílem 25 bodů. Rakušané Chiara Hölzlová, Thomas Morgenstern, Jacqueline Seifriedsbergerová, Gregor Schlierenzauer a Němci Urlike Grässlerová, Richar Freitag, Carina Vogtová, Severin Freund si v druhém kole pořadí prohodili, nakonec tyto dva týmy dělilo 1,8 bodu.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme:

Skoky na lyžích - smíšená družstva:

1. Japonsko (Itová, Ito, Takanašiová, Takeuči) 1011,0 b., 2. Rakousko (Hölzlová, Morgenstern, Seifriedsbergerová, Schlierenzauer) 986,7, 3. Německo (Grässlerová, Freitag, Vogtová, Freund) 984,9, 4. Norsko 969,3, 5. Francie 941,2, 6. USA 938,4, 7. Itálie 923,1, 8. Slovinsko 920,0, vyřazeni v prvním kole - 9. Rusko 427,7, 10. ČR (Doleželová, Janda, Pustková, Matura) 417,1.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy