Česko má nejlepší florbalistku světa. Prestižní anketu vyhrála Krupnová

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 22. 12. 2020 15:10
Časopis Innebandymagazinet vyhlásil v prestižní anketě nejlepší hráčkou světa za rok 2020 kapitánku švédského Pixba Elišku Krupnovou.
Eliška Krupnová, nejlepší florbalistka světa za rok 2020.
Eliška Krupnová, nejlepší florbalistka světa za rok 2020. | Foto: Barbora Reichová / Český florbal

"Jsem absolutně v šoku. Jsem šťastná, hrdá a poctěná. Tohle je ta největší věc, co se mi v životě zatím stala. Pro tento okamžik jsem dlouho dřela. Doufám, že to bude motivace pro holky i kluky, protože vidí, že je toho možné dosáhnout," uvedla sedmadvacetiletá Krupnová v tiskové zprávě Českého florbalu. Innebandymagazinet vyhlašuje ženskou anketu od roku 2007, mužská začala o dva roky dříve.

Vítěze vybírá redakce ve spolupráci s trenéry národních týmů a novináři z nejvlivnějších florbalových zemí. Nejvíce ocenění, pět, dosud získal útočník Mika Kohonen z Finska, mezi ženami čtyřikrát triumfovala Wijková.

"Velká, silná a vynikající před oběma brankami. Klinický zakončovatel se silně vyvinutým smyslem pro gólové šance. Je extrémně tvrdě pracující hráčkou a zároveň neuvěřitelně chytrá. Vyznamenává se univerzálností a zvládá všechny herní situace. Skvělý vzor sportovkyně na hřišti i mimo něj. Je klíčovým hráčem v jednom z nejlepších světových klubových týmů a velkou hvězdou národního týmu," ocenil Krupnovou Innebandymagazinet.

"Je to krásné ocenění. Innebandymagazinet je prestižní časopis, hlasují reprezentační trenéři a trenéři týmů SSL," uvedla Krupnová. Své kvality bude chtít dokazovat i nadále. "Beru to spíš jako motivaci do další práce. Asi to bude trošku tlak, ale snad se s tou pozorností nějak srovnám a půjdu zase do každého zápasu s tím, že chci hrát co nejlíp. Dám do toho maximum, jako jsem to dělala i doteď."

Pro ni samotnou je prý těžké říci, zda se považuje za nejlepší hráčku na světě. "Kdybych řekla ne, tak vlastně nebudu souhlasit s tím, že si to ostatní myslí. Na druhou stranu jasně prohlásit, že jsem nejlepší, je taky takové zvláštní. Budu věřit názoru odborníků, že si to zasloužím. Vidím se jako kompletní hráčka, můžu hrát na všech pozicích. A ze všech jsem nebezpečná. Z toho pohledu snad nejlepší jsem," prohlásila.

"Je to krásná odměna za to, kolik jsem tomu za celý život a kariéru dala, co jsem se naučila. Že jsem si vzala za své všechny informace o regeneraci, fyzické kondici a celkově o florbale. Dostalo mě to až sem," uvedla Krupnová.

Druhá za ní skončila Finka Veera Kauppiová ze švédského celku Thorengruppen IBK a třetí švédská spoluhráčka Ida Sundbergová. Osmá byla další Češka Denisa Ratajová, která hraje také za Pixbo. Polepšila si oproti loňské deváté pozici.

Pořadí ankety o nejlepší florbalistky světa roku 2020 podle Innebandymagazinetu: 1. Eliška Krupnová (ČR; Pixbo Wallenstam IBK/Švéd.), 2. Veera Kauppiová (Finsko; Thorengruppen IBK/Švéd.), 3. Ida Sundbergová (Švédsko; Pixbo Wallenstam IBK/Švéd.), 4. Moa Tschöpová (Švédsko; Täby FC IBK/Švéd.), 5. Corin Rüttimannová (Švýcarsko; Piranha Chur/Švýc.), …8. Denisa Ratajová (ČR; Pixbo Wallenstam IBK/Švéd.).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy