reklama
 
 

Česko hledá novou Soukalovou. Hvězda nepojede, nemá energii

30. 11. 2014 7:00
Úspěšný český biatlonový mix bude v Östersundu startovat v nezvyklém složení.

Praha - Český biatlon je na prahu nové sezony ve složité situaci. Problémy se na šéftrenéra Ondřeje Rybáře jen valí a sám přiznává, že od úvodního kola Světového poháru ve švédském Östersundu, které odstartuje už dnes smíšenou štafetou, prakticky vůbec nic nečeká.

České biatlonové hvězdy podle různých vyjádření zřejmě jen těžko hledají po fantastické olympijské sezoně tu nejsilnější možnou motivaci.

Soukalová není v optimální formě

Nejlepší česká biatlonistka posledních let Gabriela Soukalová dokonce považuje letošní sezonu za "odpočinkovou" (více čtěte zde).

A že se dvojnásobná medailistka ze Soči nachází v nebývalé krizi potvrdila nominace českého týmu do nedělního mixu. Soukalová chybí, místo ní pojede dvaadvacetiletá Eva Puskarčíková, která doplní trio Veronika Vítková, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr. Češi loni ve švédském středisku v úvodním závodě triumfovali a odstartovali svou spanilou jízdu.

"Gábina ještě není po podzimních zdravotních příhodách a užívání antibiotik v optimální formě," zdůvodnil absenci velké hvězdy v sestavě Ondřej Rybář.

Neodpočine si kvůli popularitě

Mluví se o tom, že Soukalová příliš psychicky nezvládá roli jedné z nejpopulárnějších osobností českého sportu.

"Lidé jsou milí, ale hodně mě poznávají, a já si i proto vůbec neodpočinu. Příští rok to budu muset omezit a odjet někam na dovolenou a nezůstávat v Čechách. Začala jsem na sobě pociťovat, i kvůli akcím po olympiádě, fyzickou únavu. Letní příprava utekla jako voda, jenže místo odpočinku jsem měsíc lítala kvůli sponzorům, neodpočinula jsem si ani psychicky. Od jara jsem podle mě neměla ani jeden den volno. Tušila jsem, že to bude náročné, ale že až do takové míry, to mě překvapilo," vyjádřila se pětadvacetiletá jablonecká rodačka.

Ze stříbrné štafety ze Soči chybí i další olympijský hrdina Jaroslav Soukup. "Jarda vždy potřebuje více času na rozzávodění,“ dodal Rybář na oficiálním webu českého biatlonu.

Rybář: Tým nestojí na jednotlivcích

Na nominaci do prvního klání se trenérský tým shodl jednomyslně, Puskarčíková i Šlesingr podávaly v přípravě lepší výkony než opomenutí medailisté ze Soči. Budou snad letos prohánět světovou špičku jiné české hvězdy, než v minulém ročníku?

Puskarčíková se velmi nadějně uvedla už loni. Rodačka z Harrachova v loňské sezoně vlétla do první biatlonové ligy a díky pravidelným bodům byla nejpříjemnějším překvapením reprezentace. Nyní má v Östersundu velkou šanci udělat další krok směrem vzhůru. V kontrolních závodech byla lepší než Soukalová.

"Náš tým nestojí na jednotlivcích a jsem přesvědčen, že v neděli to opět potvrdíme,“ pokusil se vlít optimismus do žil českých fanoušků Rybář. 

autor: Aleš Vávra | 30. 11. 2014 7:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama