Diskuse k článku: Českému ragby bude pomáhat jihoafrický odborník

Českému ragby bude pomáhat jihoafrický odborník Vedení českého ragby doplnil jihoafrický odborník Phil Pretorius. Zkušený trenér, metodik a propagátor tohoto sportu byl jmenován sportovním ředitelem České rugbyové unie (ČSRU). K jeho cílům patří zlepšení image českého ragby či posun národního týmu ve světovém žebříčku na dvacáté místo ze současného třiatřicátého. "Věřím, že se i díky jeho zkušenostem a schopnostem podaří posunout české ragby ve střednědobém horizontu výrazně dopředu," uvedl na webu ČSRU prezident unie Pavel Chaloupka. Devětapadesátiletý Pretorius trenérsky působil vedle domovské Jižní Afriky například i v Irsku či na Srí Lance. Vedl také reprezentaci Tongy a Kajmanských ostrovů.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 21 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy