České volejbalistky zůstávají v Grand Prix stoprocentní. Poradily si i s Portorikem

9. 7. 2017 9:14
Česká volejbalová reprezentace žen porazila na turnaji Grand Prix druhé divize Portoriko 3:1 a po vítězství nad Kolumbií si připsala další tři body. O vítězství na turnaji se v noci utkají s domácím výběrem Peru.
České volejbalistky berou Grand Prix jako přípravu před ME a před baráží o MS.
České volejbalistky berou Grand Prix jako přípravu před ME a před baráží o MS. | Foto: ČTK

Chiclayo (Peru) - České volejbalistky vyhrály i druhý zápas na turnaji Grand Prix druhé divize v Peru. Portoriko porazily 3:1 po setech 25:20, 26:28, 25:21 a 25:18 a po předchozím hladkém vítězství nad Kolumbií drží neporazitelnost. Dnes v noci je čeká závěrečný zápas s domácí reprezentací, která má na kontě rovněž dvě výhry a stejný poměr setů 6:1.

Český tým předčil Portoričanky zejména na bloku a měl účinnější podání. Pouze ve druhém setu dopustily svěřenkyně Zdeňka Pommera dramatickou koncovku a nezvládly ji. "Byl to dneska těžší zápas a vyžadoval od nás veškerou koncentraci. Znali jsme útočnou sílu Portorika, tak jsme tomu přizpůsobily bloky," řekl na tiskové konferenci Pommer.

"Snažily jsme se tlačit podáním, abychom jim zkomplikovaly příjem. Nebylo to snadné vítězství," uvedla kapitánka Karolína Bednářová. Se 17 body byla nejlepší českou hráčkou Barbora Purchartová, v portorickém dresu zatížila české konto 20 body Karina Ocasiová.

S Peru se volejbalistky utkají v noci na pondělí od 2:00 SELČ o vítězství v turnaji. V příštím týdnu odehrají tři zápasy v Portoriku a poslední třetina základní části Grand Prix je čeká v Kanadě. Final Four druhé divize bude hostit Ostrava 29. a 30. července, česká reprezentace má coby pořadatel účast jistou. Grand Prix pro ni zároveň slouží jako příprava na baráž o mistrovství světa a také na evropský šampionát v Gruzii.