České hvězdy na Irokéze nestačily. Radotín ovládl boxlakros

Lakros sice vymyslely indiánské kmeny ze Severní Ameriky, ale v Česku má dlouhou tradici. I díky velkému turnaji, který se v těchto dnech koná v Radotíně
Na tuhle akci se sjíždějí lakrosové týmy z celého světa - ostatně jen letos jich na západě Prahy dvacet ze čtrnácti různých zemí - což je víc než třeba účastníků mistrovství světa.
Tedy lakrosové týmy. Abychom byli přesnější, v Radotíně se hraje boxlakros, což je verze lakrosu hraná na umělé trávě na hokejovém hřišti, která má specifická pravidla.
Ve zkratce jde o mnohem kontaktnější sport. Například odstrčení soupeře holí (viz obrázek) je v této hře povolené, stejně jako sekání přes soupeřovu hůl.
Ostatně v boxlakrosu vybízí ke kontaktu už samotná velikost hřiště, v klasické verzi lakrosu ("field lacrosse") je srážek o poznání méně.
Foto: Jakub Šafránek
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
26. 4. 2014 9:30
Podívejte se na fotogalerii z Memoriálu Aleše Hřebeského, který tento víkend tradičně hostí pražský Radotín.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sněmovna schválila reformu exekucí. Ty bezvýsledné se budou zastavovat, omezí se zabavování

Dlouholeté bezvýsledné exekuce se zřejmě budou zastavovat. Částečně se omezí zabavování movitých věcí. V novele, jejíž části míří po poslaneckých úpravách i na řešení dluhů z minulosti, to dnes schválila Sněmovna. Snahy o zavedení krajské místní příslušnosti exekutorů dolní komora opět odmítla. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

S výslednou podobou změn, jak je dolní komora přijala, nebyly některé opoziční ani koaliční poslanecké kluby spokojeny. Jsou podle nich jen drobné. Zástupci frakcí doufají, že zasáhne horní komora. Rovněž ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) uvedla, že z výsledku není nadšená. "Senátoři budou mít těžkou práci," konstatovala.

Předloha zavede po sněmovních úpravách šestiletou lhůtu, po jejímž uplynutí by exekutor musel bezvýslednou exekuci zastavit. Věřitel by postup mohl odvrátit zálohou na náklady řízení. Bezvýsledná exekuce by ale mohla trvat nejdéle 12 let. Vláda původně navrhovala základní tříletou lhůtu tříletou a maximální délku exekuce 12 let.

Sněmovna schválila také omezení mobiliárních exekuci důchodců, tělesně postižených lidí a u dluhů z dětství. Dlužník by mohl odvrátit prodej movitých věcí také v případě, že bude nad rámec zákonných srážek z příjmů dobrovolně hradit aspoň 1500 korun.

Další zprávy