České házenkářky skončily na světové univerziádě čtvrté

13. 7. 2015 14:37
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Alex Wipf/chf.cz

Kwangdžu - České házenkářky medaili ze světové univerziády nezískaly. V utkání o bronz dnes v korejském Kwangdžu prohrály se Srbskem 18:23 a obsadily čtvrté místo. V poločase přitom ještě držely vyrovnaný stav 12:12.

Čtvrtá pozice házenkářek je nejlepším výsledkem českých kolektivních sportů z posledních pěti letních univerziád. Trenér Jan Bělka měl přitom proti Srbsku k dispozici pouze devět hráček do pole a navíc se v první půli zranila Gabriela Nygrýnová.

"Přesto se holky celý první poločas statečně držely. Utkání se zlomilo poté, co jsme neproměnili sedmimetrový hod. Srbky se zlepšily, nasadily vražedné tempo a v tak malém počtu hráček jsme neměli šanci," uvedl Bělka v tiskové zprávě.

Zápas házenkářek byl posledním vystoupením českých sportovců na univerziádě. Akademičtí reprezentanti mají před úterním zakončením soutěží na kontě tři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile.