České florbalistky na úvod MS porazily Lotyšsko 8:3

1. 12. 2017 17:17
České florbalistky porazily při vstupu do mistrovství světa v Bratislavě Lotyšsko 8:3, i když v osmé minutě prohrávaly už 0:3. Po dvou gólech vstřelily Tereza Urbánková a Nela Jiráková. V sobotu od 16:00 se tým trenéra Miroslava Janovského utká s Finskem. Lotyšky sice na minulém šampionátu v Tampere v roce 2015 s českým týmem utrpěly debakl 2:15 a v únoru v kvalifikaci na MS v Madridu prohrály 0:7, ale tentokrát jim vyšel vstup do utkání. Po 87 vteřinách otevřela skóre z dorážky Egleová, Češky pak inkasovaly další dvě branky. Češky se pak ubránily při trestu Čapkové a ještě v úvodním dějství otočily skóre. V poslední minutě před první pauzou stihly favoritky dovršit obrat.
Miroslav Janovský - trenér reprezentace žen
Miroslav Janovský - trenér reprezentace žen | Foto: Zlata Vostrá

Mistrovství světa florbalistek v Bratislavě:

Skupina A:

ČR - Lotyšsko 8:3 (4:3, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Čapková (Kapcová), 17. Kapcová (Ratajová), 20. Ratajová (Christianová), 20. Urbánková (Řepková), 35. Jiráková (Krupnová), 40. Jiráková (Krupnová), 47. Urbánková (Leierová), 48. Mlejnková (Urbánková) - 2. Egleová (Mikovová), 7. Ankudinovová (Egleová), 8. Berzinová (Z. Bankavová). Rozhodčí: Andersson, Dufvenberg (oba Švéd.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 170.

Sestava ČR: Christianová - Jiráková, Čapková, Leirová, Koníčková, Billá, Plášková, od 41. navíc Beránková - Kapcová, Krupnová, Ratajová - Mlejnková, Urbánková, Řepková - Kubišová, Enenkelová, Žurková - od 41. navíc A. Bočanová. Trenéři: Miroslav Janovský, Lenka Bartošová a Sascha Rhyner.

Skupina B:

Německo - Švédsko 2:23 (0:8, 2:6, 0:9)

Branky: 27. Kleerbaumová, 35. Holstová - 9., 14. a 21. Joelssonová, 36., 57. a 58. Bobergová, 16. a 36. Andréasonová, 18. a 32. Tschöpová, 43. a 53. Rasmussenová, 52. a 56. Wibronová, 1. Wijková, 5. vlastní, 8. Granstedtová, 13. Norströmová, 28. Krantzová, 35. Hultgrenová, 47. Fjellstedtová, 50. Steenová, 54. Rydfjällová.

Skupina C:

Slovensko - Singapur 12:2 (2:1, 4:0, 6:1), Estonsko - Austrálie 10:4 (5:2, 3:1, 2:1).