České florbalistky vstupují do mistrovství světa, cílem je zisk medaile po šesti letech

Zlata Vostrá
1. 12. 2017 11:39
Zápasem s Lotyšskem dnes vstoupí české florbalistky do světového šampionátu, který hostí Bratislava. Výběr trenéra Miroslava Janovského vyhlásil útok na medailové pozice, je ale schopný konkurovat nejlepším třem týmům světa? Jediný cenný kov získaly Češky před šesti lety ve Švýcarsku.
Česká florbalová reprezentace žen v dubnu
Česká florbalová reprezentace žen v dubnu | Foto: Zlata Vostrá

Praha - České florbalistky se na mistrovství světa utkají dnes s Lotyšskem, v sobotu s Finskem a skupinu uzavřou v pondělí proti Norsku. "Jestli chceme medaili, tak výhry nad Norskem a Lotyšskem by měly být samozřejmostí," říká expertka Hana Sládečková, nejlepší česká florbalistka ze sezony 2014/15.

Miroslav Janovský - trenér reprezentace žen
Miroslav Janovský - trenér reprezentace žen | Foto: Zlata Vostrá

Dnešní úvodní duel s Lotyšskem, které Češky na minulém šampionátu zdolaly vysoko 15:2, by měl být skutečně na rozehrání, již zítra ale narazí na Finsko, což bude ve skupině nejtěžší soupeř. "Doufám, že holky vrátí Finsku smolnou porážku z minulého MS a postoupí do play-off z prvního místa," přeje si Sládečková.

Finky, Švédky a Švýcarky jsou světovou špičkou, v elitní čtveřici je doplňuje právě Česko. "Když se na to podíváme z dlouhodobějšího pohledu, tak všechny tři top týmy jsou na tom lépe než my. To ale neznamená, že je nemůžeme na mistrovství světa porazit," burcuje Sládečková.

Osm českých hráček se na světovém šampionátu představí poprvé, v nominaci jsou ale i zkušené matadorky. Právě chemie v týmu hraje obrovskou roli. Své o tom ví i Sládečková.

"Můžu za sebe říct, že MS 2013 byl můj nejlepší florbalový zážitek, i když jsme medaili nakonec nepřivezli. To ale bohužel nemůžu říct o MS 2015, kdy jsem hrála pod realizačním týmem, který je ve funkci nyní. Psychika hráček tvoří velkou část výkonu, proto doufám, že se za ty dva roky něco změnilo a všichni nováčci, a nejen oni, budou mít plnou podporu. Protože podle mě by se tým neměl stavět jen na několika hráčkách," říká Sládečková.

Šampionát vyvrcholí zápasy o medaile 9. prosince.

Nominace českých florbalistek na MS v Bratislavě (1.-9. prosince 2017):

Eliška Krupnová, opora českých florbalistek
Eliška Krupnová, opora českých florbalistek | Foto: Zlata Vostrá

Brankářky: Jana Christianová (Jižní Město), Nikola Příleská (Vítkovice)

Obránkyně: Vendula Beránková, Denisa Billá, Martina Čapková (všechny Jižní Město), Nela Jiráková, Magdaléna Plášková (obě Chodov), Klára Leierová (obě FBC Liberec), Hana Koníčková (Vítkovice), Veronika Zittová (Panthers Praha)

Útočnice: Martina Řepková, Tereza Urbánková (obě Chodov), Veronika Enenkelová, Romana Žurková (oba Vítkovice), Adéla Bočanová (FbŠ Bohemians), Nela Kapcová (FBC Ostrava), Dominika Kubišová (Jižní Město), Michaela Mlejnková (FBC Liberec), Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam/Švéd.), Denisa Ratajová (SB-Pro/Fin.)

 

Právě se děje

Další zprávy