Česká vytrvalkyně Mäki má z univerziády zlato

11. 7. 2015 14:23
Vytrvalkyně Kristiina Mäki na univerziádě v Koreji triumfovala v běhu na 5000 metrů.
Kristiina Mäki
Kristiina Mäki | Foto: Tomáš Liška

Kwangdžu (Korea) - Vytrvalkyně Kristiina Mäki na univerziádě v Koreji triumfovala v běhu na 5000 metrů. Vybojovala tak třetí zlato pro českou výpravu a celkově osmou medaili. V atletických univerziádních soutěžích získali Češi zatím dvě medaile, v pátek byl Jan Tesař bronzový na čtyřstovce.

Třiadvacetiletá studentka Českého vysokého učení technického v Praze v Kwangdžu zvítězila časem 16:03,29 minuty. Stříbrnou Novozélanďanku Camille Louise Buscombovou za sebou nechala o 43 setin.

Kladivářka Tereza Králová skončila pátá výkonem 66,64 metru. K bronzu jí scházelo 90 centimetrů.

Plavec Matěj Kozubek byl třináctý v dálkovém závodu na 10 km. Volejbalisté obsadili rovněž třinácté místo poté, co v závěrečném duelu porazili Venezuelu 3:1.

Český sprinter Jan Jirka vybojoval v Tallinnu bronz v závodu na 200 metrů. Ve finále se na stupně vítězů prodral díky dobrému závěru v času 20,82 sekundy. Desetibojař Jiří Sýkora ve skoku do výšky nezdolal základní výšku a soutěž nedokončí.