Česká pohádka v UFC. Procházka přežil údery Ničitele a poslal ho k zemi loktem

Sport Sport
Aktualizováno 2. 5. 2021 8:21
Jiří Procházka zvládl vítězně i svůj druhý duel v prestižní organizaci UFC. Český bojovník MMA si v Las Vegas v hlavním duelu večera poradil se zkušeným Američanem Dominickem Reyesem. Knokautoval ho ve druhém kole.
Jiří Procházka v utkání proti Reyesovi.
Jiří Procházka v utkání proti Reyesovi. | Foto: UFC

Procházka se jako první Čech v historii předvedl v hlavním zápase akce a velký tlak i očekávání zvládl. Mohl se radovat z dalšího fantastického úspěchu a v polotěžké váze se opět o něco přiblížil vysněné titulové bitvě. 

V postojové přestřelce plné úderů z obou stran byl v úvodu o něco aktivnější Reyes, který uštědřil Procházkovi několik tvrdých kopů a háků, kvůli nimž během kariéry dostal přezdívku The Devastator, tedy Ničitel.

Stejně jako ve své loňské premiéře s Volkanem Oezdemirem inkasoval Procházka velké množství úderů, ale všechny dokázal ustát a brzy výrazně přebral iniciativu. 

Reyes zkusil duel přenést na zem, ale český fighter se ze sevření dokázal dostat. V polovině prvního dějství Procházka trefil amerického soka pravým hákem a momentum zápasu v té chvíli jednoznačně přetočil na svou stranu.

Američana rány citelně zpomalily, začal krvácet, a i když nadále dokázal Procházku celkem obstojně trefovat, s tím to ani nehnulo, což potvrdil energickou sprškou úderů v samotném závěru první pětiminutovky.

Skvělé výměny úderů pokračovaly i ve druhém kole. Reyes spíše ustupoval, ale i z ústupu dokázal hrozit. Po jednom z takových úderů se Procházka přece jen lehce zapotácel. Opět se šlo na zem, Reyes zkusil duel rozhodnout "gilotinou",  i z tohoto sevření se ale Čech vymanil a v tu chvíli už o jeho dominanci nemohlo být pochyb. 

Ze země se Procházka zvedl nabitý energií a vzal si poslední slovo.

V závěru druhé pětiminutovky přispendlil svého soupeře drtivými údery k pletivu, aby pak rozhodl loktem po efektní otočce. Američan se po něm bezvládně skácel k podlaze oktagonu v UFC Apex a Procházka se mohl pokorně radovat.

"Chtěl jsem ukázat krásu tohoto umění, které miluji. Občas jdu ale příliš rychle za vítězstvím, také proto jsem schytal několik úderů. Byly tam chyby, ale stále se učím. Byl to pěkný souboj," uvedl po utkání Procházka, který si odnesl i bonus za výkon večera.

Loket prý vůbec nebyl v plánu. "Bylo to čistě instinktivní. Po pár úderech, které jsem od Dominicka dostal, jsem nebyl schopen moc přemýšlet," pousmál se český bojovník.

Okamžitě po působivé výhře se rozjely spekulace o tom, že příští Procházkův duel už bude titulový. 

"Ano, jsem připraven a bude mi ctí," potvrdil nadšený Čech v rozhovoru. Prezident UFC Dana White bezprostředně po duelu potvrdil, že by se měl Procházka utkat s vítězem souboje mezi současným králem Janem Blachowiczem a Gloverem Teixeirou. Jejich klání je na programu v září. 

Rozhovor DVTV s Jiřím Procházkou z roku 2019:

Nejlepší český MMA zápasník: Jde jen o to, kdo udělá míň chyb, snažím se přiblížit dokonalosti. Odvaha je věřit ve výhru, myslet jen na ten souboj. | Video: Emma Smetana
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Zahraniční obchod Česka skončil v říjnu schodkem. Bilanci ovlivnil obchod s ropou a plynem

Zahraniční obchod Česka vykázal v říjnu schodek 18,2 miliardy korun, meziročně tak byl výsledek o 49,4 miliardy horší. Bilanci negativně ovlivnil zejména větší deficit obchodu s ropou a zemním plynem. Vyplynulo to z předběžných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), který je dnes zveřejnil na webu.

"Vyšší dovoz táhne celkovou obchodní bilanci za letošní rok stále blíže k červeným číslům. V říjnu, obdobně jako v září, skončila bilance zahraničního obchodu se zbožím v minusu. Dovoz byl nepříznivě ovlivněn zejména meziročním růstem cen fosilních paliv, ale i zvyšováním zásob zemního plynu před zimou," uvedl k říjnové obchodní bilanci vedoucí oddělení obchodní bilance ČSÚ Stanislav Konvička.

Vývoz zboží v říjnu meziročně klesl o 7,5 procenta na 331,6 miliardy korun, zatímco dovoz stoupl o 6,9 procenta na 349,8 miliardy Kč. Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský. V meziměsíčním srovnání po sezonním očištění se vývoz zvýšil o 2,7 procenta a dovoz o 2,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Český průmysl zrychlil pokles. Znovu je důvodem zejména výroba automobilů

Meziroční pokles českého průmyslu v říjnu zrychlil na 4,9 procenta ze zářijových čtyř procent. Znovu je důvodem zejména výroba automobilů a jejich dílů. Hodnota nových zakázek v průmyslu klesla o dvě procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně byla průmyslová výroba vyšší o 0,9 procenta.

"Říjnové výsledky průmyslu jsou do značné míry podobné těm zářijovým. Ve většině průmyslových odvětví produkce rostla. Problémy s dodávkami komponentů ve výrobě automobilů se však začaly projevovat i v navazujících odvětvích, například výrobě pneumatik," uvedl ředitel odboru statistiky zemědělství a lesnictví, průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ Radek Matějka.

Výroba automobilů se proti loňskému říjnu snížila o třetinu. Pohoršila si také produkce pryžových a plastových výrobků a o více než čtvrtinu slabší výsledky zaznamenalo rovněž zpracování dřeva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy