Česká pohádka v UFC. Procházka přežil údery Ničitele a poslal ho k zemi loktem

Sport Sport
Aktualizováno 2. 5. 2021 8:21
Jiří Procházka zvládl vítězně i svůj druhý duel v prestižní organizaci UFC. Český bojovník MMA si v Las Vegas v hlavním duelu večera poradil se zkušeným Američanem Dominickem Reyesem. Knokautoval ho ve druhém kole.
Jiří Procházka v utkání proti Reyesovi.
Jiří Procházka v utkání proti Reyesovi. | Foto: UFC

Procházka se jako první Čech v historii předvedl v hlavním zápase akce a velký tlak i očekávání zvládl. Mohl se radovat z dalšího fantastického úspěchu a v polotěžké váze se opět o něco přiblížil vysněné titulové bitvě. 

V postojové přestřelce plné úderů z obou stran byl v úvodu o něco aktivnější Reyes, který uštědřil Procházkovi několik tvrdých kopů a háků, kvůli nimž během kariéry dostal přezdívku The Devastator, tedy Ničitel.

Stejně jako ve své loňské premiéře s Volkanem Oezdemirem inkasoval Procházka velké množství úderů, ale všechny dokázal ustát a brzy výrazně přebral iniciativu. 

Reyes zkusil duel přenést na zem, ale český fighter se ze sevření dokázal dostat. V polovině prvního dějství Procházka trefil amerického soka pravým hákem a momentum zápasu v té chvíli jednoznačně přetočil na svou stranu.

Američana rány citelně zpomalily, začal krvácet, a i když nadále dokázal Procházku celkem obstojně trefovat, s tím to ani nehnulo, což potvrdil energickou sprškou úderů v samotném závěru první pětiminutovky.

Skvělé výměny úderů pokračovaly i ve druhém kole. Reyes spíše ustupoval, ale i z ústupu dokázal hrozit. Po jednom z takových úderů se Procházka přece jen lehce zapotácel. Opět se šlo na zem, Reyes zkusil duel rozhodnout "gilotinou",  i z tohoto sevření se ale Čech vymanil a v tu chvíli už o jeho dominanci nemohlo být pochyb. 

Ze země se Procházka zvedl nabitý energií a vzal si poslední slovo.

V závěru druhé pětiminutovky přispendlil svého soupeře drtivými údery k pletivu, aby pak rozhodl loktem po efektní otočce. Američan se po něm bezvládně skácel k podlaze oktagonu v UFC Apex a Procházka se mohl pokorně radovat.

"Chtěl jsem ukázat krásu tohoto umění, které miluji. Občas jdu ale příliš rychle za vítězstvím, také proto jsem schytal několik úderů. Byly tam chyby, ale stále se učím. Byl to pěkný souboj," uvedl po utkání Procházka, který si odnesl i bonus za výkon večera.

Loket prý vůbec nebyl v plánu. "Bylo to čistě instinktivní. Po pár úderech, které jsem od Dominicka dostal, jsem nebyl schopen moc přemýšlet," pousmál se český bojovník.

Okamžitě po působivé výhře se rozjely spekulace o tom, že příští Procházkův duel už bude titulový. 

"Ano, jsem připraven a bude mi ctí," potvrdil nadšený Čech v rozhovoru. Prezident UFC Dana White bezprostředně po duelu potvrdil, že by se měl Procházka utkat s vítězem souboje mezi současným králem Janem Blachowiczem a Gloverem Teixeirou. Jejich klání je na programu v září. 

Rozhovor DVTV s Jiřím Procházkou z roku 2019:

Nejlepší český MMA zápasník: Jde jen o to, kdo udělá míň chyb, snažím se přiblížit dokonalosti. Odvaha je věřit ve výhru, myslet jen na ten souboj. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 10 minutami

V pražské Uhříněvsi hoří hala, hasiči zatím požár nemají pod kontrolou

V pražské Uhříněvsi hoří skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na twitteru to uvedli pražští hasiči.

K požáru vyjížděli dnes kolem 17. hodiny. Podle policie bylo nutné evakuovat několik desítek lidí ze sousední haly. Stupně požárního poplachu jsou tři plus jeden zvláštní podle rozsahu události a zásahu.

Oheň zasáhl halu v Bečovské ulici, kde je podle hasičů uskladněno drogistické zboží. "Na místo míří další jednotky. Požár se zatím nedaří dostat pod kontrolu," sdělili hasiči. Možné příčiny vzniku požáru či odhad výše škod zatím neuvedli. Policisté na twitteru oznámili, že kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu.

před 13 minutami

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy