Kraulařská štafeta posunula ve finále MS český rekord. Micka byl šestý

Aktualizováno 16. 12. 2018 11:53
Plavec Jan Micka skončil na mistrovství světa v krátkém bazénu šestý v závodě na 1500 metrů volný způsob. Při první finálové účasti v pětadvacítce na vrcholném světovém podniku o dvě místa vylepšil pozici z rozplavby a vyrovnal české maximum, o které se na MS v čínském Chang-čou postarala kraulařka Barbora Seemanová na stovce. Seemanová dnes skončila s českou kraulařskou štafetou sedmá na 4x50 metrů, ve finále plavkyně znovu posunuly národní rekord.
Barbora Seemanová.
Barbora Seemanová. | Foto: Simon Bruty for OIS/IOC

Třiadvacetiletý Micka byl na posledních dvou MS v krátkém bazénu ve své hlavní disciplíně desátý. Už postup do finále pro něj znamenal jistotu vylepšení tohoto výsledku. Dnes plaval bezmála o pět a půl sekundy rychleji než v sobotních rozplavbách a nechal za sebou Maďara Akose Kalmara a Američana Zanea Grothea.

Časem 14:27,73 Micka zaostal o necelé tři sekundy za vlastním českým rekordem, který si nedávno vylepšil v Plzni. Zvítězil Ukrajinec Mychailo Romančuk.

Tuzemské kraulařské kvarteto dopadlo na tomto MS stejně jako to, které plavalo polohovou štafetu na 4×50 metrů. Simona Kubová a Anika Apostalonová si tak podruhé připsaly sedmé místo ve štafetách. Tentokrát je doplnily Seemanová a Barbora Závadová. Ve finále Češky dohmátly v čase 1:38,24, čímž o rovných osm desetin vylepšily národní rekord z ranní rozplavby. Zvítězily Američanky.