Česká jachtařská naděje Kozelská-Fenclová sní o medaili z OH

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
16. 5. 2015 12:11
Nejlepší česká jachtařka Veronika Kozelská-Fenclová ve třídě Laser Radial má za sebou první letošní závod Světového poháru
Jachtařka Veronika Kozelská-Fenclová
Jachtařka Veronika Kozelská-Fenclová | Foto: Tomáš Vika

Praha - Nejlepší česká jachtařka Veronika Kozelská-Fenclová ve třídě Laser Radial má za sebou první  letošní závod Světového poháru, v němž skončila na desátém místě. Program až do konce roku má dost bohatý, ale může ji těšit, že už dnes má jistou účast na olympiádě v Riu.

"Na loňském mistrovství světa jsem dojela pátá a stejné umístění by mě potěšilo i na olympijských hrách,“ říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Začátkem dubna jste na Mallorce v kvalifikaci na Světový pohár obsadila třináctou příčku. Co vám tento závod napověděl?

Zajistila jsem si sice účast v květnovém závodě Světového poháru ve francouzském Hyeres, ale na trati jsem nebyla přesně tam, kde jsem měla být, udělala jsem pár chyb. Potvrdila jsem si, že musím dál tvrdě trénovat, ale času mám málo. Věnovat se vrcholovému jachtingu a zároveň se starat o maličkého Matýska není jednoduché. Naštěstí mně pomáhají obě babičky, protože na závody ho brát sebou nemohu.

V Hyeres jste obsadila desátou příčku. Můžete mluvit o spokojenosti?

Nejsem zklamaná. V napínavých rozjížďkách za účasti čtyřiceti lodí se mi celkem dařilo a postup do finále i konečné desáté místo beru jako úspěch. Navíc všechny starty jsou pro mě velice potřebným a tedy i užitečným tréninkem.

Jaký je váš nejbližší další program?

Koncem května mě čeká Evropský pohár v Nizozemsku, v červnu Světový pohár v Anglii a v červenci mistrovství Evropy v Dánsku. Celý srpen chci strávit  v Riu, seznámit se tam s prostředím i celkovými podmínkami a zúčastnit se i předolympijské regaty. V listopadu je pak na programu ještě mistrovství světa v Ománu.

Účast příští rok na olympiádě máte jistou. A s jakými představami do Brazílie odletíte?

Je to ještě dost daleko a navíc jachting je nevyzpytatelný sport, každý závod je jiný. Chytřejší budu až na konci roku, po absolvování několika už zmíněných a vesměs velice důležitých závodů. Nicméně už dnes netajím přání vylepšit si v Riu deváté místo z londýnské olympiády. Dojet aspoň sedmá, nebo dokonce pátá. A medaile? To by byla fantazie.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy