Čeští biatlonisté vyhráli na úvod sezony smíšenou štafetu

Čeští biatlonisté vyhráli úvodní závod nového ročníku Světového poháru, vyhráli navíc generálku na premiéru smíšených štafet na olympijských hrách.
Jak minulá biatlonová sezona skončila, tak začala i ta nová. Čeští biatlonisté vyhráli úvodní závod nového ročníku seriálu Světového poháru ve švédském Östersundu...
...Když ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Zdeněk Vítek a Ondřej Moravec triumfovali ve smíšené štafetě.
"Veronika to skvěle rozeběhla, Gábina zaslouží jedničku za střelbu. Zdeněk jednoznačně potvrdil oprávněnost nominace a Ondra ukázal, že má nejen sebevědomí, ale i zkušenosti," řekl šéftrenér Ondřej Rybář na webu biatlonového svazu.
Navázali tak na úspěch Soukalové, která triumfovala ve všech třech závodech ve finále posledního ročníku SP v Chanty-Mansijsku.
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
24. 11. 2013 16:50

Östersund - Jak minulá biatlonová sezona skončila, tak začala i ta nová. Čeští biatlonisté vyhráli úvodní závod nového ročníku seriálu Světového poháru ve švédském Östersundu, když ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Zdeněk Vítek a Ondřej Moravec triumfovali ve smíšené štafetě.

Češi tak vyhráli generálku smíšených štafet na olympijské hry v Soči, kde budou mít smíšené štafety premiéru, navíc vylepšili třetí místo z MS v Nové Městě na Moravě, kde místo Vítka jel Jaroslav Soukup.

Češi využili Fourcadova kolapsu

Češi využili zaváhání vítěze posledního ročníku SP Francouze Martina Fourcada, který na poslední střelecké položce hned šestkrát selhal a musel objet tři trestná kola.

I když přijel na střelnici s náskokem minuty a čtvrt na Moravce, z ní vyjížděl spolu s Norem Tarjeiem Böem s desetisekundovou ztrátou.

Moravec si pak svůj náskok zkušeně ohlídal, naopak Fourcade, který dojel do cíle jako třetí za Böem, si vypil kalich hořkosti do samého dna. Kvůli jednomu nevystřelenému náboji a následné penalizaci skončili Francouzi až pátí, a třetí místo tak spadlo do klína Ukrajincům.

Češi vyhráli i díky nejlepší střelbě ze všech štafet. Nemuseli ani jednou na trestné kolo a jen osmkrát dobíjeli.

Výsledky:

1. ČR (Vítková, Soukalová, Vítek, Moravec) 1:17:05,6 (0 tr. okruhů/8 dobíjení), 2. Norsko (Bergerová, Solemdalová, Christiansen, T. Bö) -10,2 (1/12), 3. Ukrajina (Pidhrušná, Valj Semerenková, Semjonov, Deryzemlja) -1:11,2 (0/12), 4. Itálie -1:12,5 (2/11), 5. Francie -2:11,1 (3/5), 6. Rusko -3:03,3 (3/13).