11. 12. 2008 8:30
MS ve florbale se přesunuje do O2 areny
Stejnou radost jako v Ostravě by chtěli Češi zažít i o víkendu v Praze.
Stejnou radost jako v Ostravě by chtěli Češi zažít i o víkendu v Praze. | Foto: Petr Sznapka

Ostrava - Dvouciferným výsledkem zakončili ostravskou část mistrovství světa ve florbale reprezentanti České republiky.

I když si v zápase s největším outsiderem základní skupiny A zkoušeli různé herní varianty a v poslední třetině odpočíval celý první útok, podařilo se jim nasázet soupeři dvanáct branek.

„Báli jsme se, aby se hráči dokázali na zápas s Itálií dobře koncentrovat. To se ale povedlo," hodnotil po kanonádě trenér Zdeněk Skružný.

Čeští florbalisté se loučili v Ostravě kanonádou
Je to jisté. Florbalisté narazí v semifinále na Finsko

Jeho svěřenci měli už před středečním duelem zajištěnu účast v semifinále turnaje, takže vlastně nebylo o co hrát. Jisté bylo i to, že ve skupině A skončí za favorizovaným Švédskem druzí a v sobotním semifinále narazí v pražské O2 areně na Finsko.

„Připravíme se na ně stejně, jako minulou neděli na Švédy," burcoval odhodlaně Skružný.

Pomůžou nám diváci

Tolik lidí jako v neděli na Česko-Švédsko ještě na utkání základní skupiny MS nikdy nebylo. | Foto: Petr Sznapka

S šestinásobnými světovými šampiony sehráli Češi před rekordní návštěvou základní části mistrovství (8914 diváků) vyrovnanou partii a rozhodující gól na 4:5 dostali až šest minut před koncem.

Velký zájem fanoušků se očekává také u pražských zápasů. V sobotním semifinále i nedělních bojí o medaile.

Češi naposled na Finsko vůbec nestačili a na přípravném turnaji v Kuopiu prohráli vysoko 2:9. Přesto věří, že s mohutnou diváckou podporou v zádech by mohli uspět.

„Jsme teď mnohem lépe připraveni, pokud bude v O2 areně taková atmosféra jako v Ostravě zápase se Švédskem, uspějeme," věří Skružný.