Češi z deaflympiády vezou 3 medaile. Díky střelci Bartoškovi

Sport Sport
5. 8. 2013 17:30
Česká výprava se díky střelci Bartoškovi vrací z deaflympiády se třemi cennými kovy.
Marek Bartošek vystřílel české výpravě na deaflympiádě dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.
Marek Bartošek vystřílel české výpravě na deaflympiádě dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Hned trojnásobně překonala česká výprava svůj dosavadní medailový import z Deaflympiády, tedy obdoby olympijských her pro neslyšící sportovce či sportovce s potížemi se sluchem.

Před čtyřmi roky si Češi přivezli z Tchai-wanu svou dosud jedinou medaili, minulý týden však v Sofii zásluhou střelce Marka Bartoška přidala další tři.

I díky tomu byli čeští deaflympionici v pondělí přijati na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky její předsedkyní Miroslavou Němcovou.

"Moc jsem toho od sebe neočekával"

Bartošek nejprve získal bronz ve střelbě vzduchovkou na 50 metrů vestoje.

"Možná, kdybych měl lepší formu a pevnější nervy, mohlo být i stříbro, přesto jsem nesmírně spokojený a šťastný," uvedl po svém prvním závodě úspěšný střelec.

Poté však přidal dvě stříbra - z polohového závodu a ze střelby vzduchovkou vleže.

"Až když to finále (polohového závodu) skončilo, zjistil jsem z hlášení rozhodčího, že jsem druhý, a byl hrozně rád. Od posledního závodu jsem nic jsem neočekával, pojal jsem to spíš rekreačně," smál se Bartošek.

Blízko medaile byl i dálkař Nosek

Bartošek však nemusel být sám, kdo mohl z českých sportovců získat medaili.

Skokan do dálky Jakub Nosek zaostal výkonem 717 cm jen o deset centimetrů za bronzovou medailí.

Celkové šesté místo pak obsadil úspěšnější beachvolejbalový pár v soutěži žen. Dvojice ve složení Chladová - Žídková přitom vyhrála svoji základní skupinu, když dokázala porazit i úřadující mistryně světa z Ukrajiny, ve čtvrtfinále ale podlehla ruskému týmu.

V zápase o konečné umístění se pak český pár znovu střetl s Ukrajinkami a tentokrát nedokázal vzdorovat.

S medailovými ambicemi odjížděli do Bulharska i cyklisté v čele s Pavlem Pastrnkem, který získal již zmíněnou bronzovou medaili před čtyřmi lety na Tchai-wanu.

Bartošek dostal od Němcové zlatého lva

Celá výprava pak hned po svém pondělním příletu do Prahy zamířila do sídla Poslanecké sněmovny, kde jejich výkony ocenila jeho předsedkyně Miroslava Němcová.

Všechny členy výpravy odměnila pamětním listem a také českým granátem v případě žen a stříbrným lvem v případě mužů. Marek Bartošek pak obdržel lva zlatého.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 1 hodinou

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy