Češi z deaflympiády vezou 3 medaile. Díky střelci Bartoškovi

Sport Sport
5. 8. 2013 17:30
Česká výprava se díky střelci Bartoškovi vrací z deaflympiády se třemi cennými kovy.
Marek Bartošek vystřílel české výpravě na deaflympiádě dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.
Marek Bartošek vystřílel české výpravě na deaflympiádě dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Hned trojnásobně překonala česká výprava svůj dosavadní medailový import z Deaflympiády, tedy obdoby olympijských her pro neslyšící sportovce či sportovce s potížemi se sluchem.

Před čtyřmi roky si Češi přivezli z Tchai-wanu svou dosud jedinou medaili, minulý týden však v Sofii zásluhou střelce Marka Bartoška přidala další tři.

I díky tomu byli čeští deaflympionici v pondělí přijati na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky její předsedkyní Miroslavou Němcovou.

"Moc jsem toho od sebe neočekával"

Bartošek nejprve získal bronz ve střelbě vzduchovkou na 50 metrů vestoje.

"Možná, kdybych měl lepší formu a pevnější nervy, mohlo být i stříbro, přesto jsem nesmírně spokojený a šťastný," uvedl po svém prvním závodě úspěšný střelec.

Poté však přidal dvě stříbra - z polohového závodu a ze střelby vzduchovkou vleže.

"Až když to finále (polohového závodu) skončilo, zjistil jsem z hlášení rozhodčího, že jsem druhý, a byl hrozně rád. Od posledního závodu jsem nic jsem neočekával, pojal jsem to spíš rekreačně," smál se Bartošek.

Blízko medaile byl i dálkař Nosek

Bartošek však nemusel být sám, kdo mohl z českých sportovců získat medaili.

Skokan do dálky Jakub Nosek zaostal výkonem 717 cm jen o deset centimetrů za bronzovou medailí.

Celkové šesté místo pak obsadil úspěšnější beachvolejbalový pár v soutěži žen. Dvojice ve složení Chladová - Žídková přitom vyhrála svoji základní skupinu, když dokázala porazit i úřadující mistryně světa z Ukrajiny, ve čtvrtfinále ale podlehla ruskému týmu.

V zápase o konečné umístění se pak český pár znovu střetl s Ukrajinkami a tentokrát nedokázal vzdorovat.

S medailovými ambicemi odjížděli do Bulharska i cyklisté v čele s Pavlem Pastrnkem, který získal již zmíněnou bronzovou medaili před čtyřmi lety na Tchai-wanu.

Bartošek dostal od Němcové zlatého lva

Celá výprava pak hned po svém pondělním příletu do Prahy zamířila do sídla Poslanecké sněmovny, kde jejich výkony ocenila jeho předsedkyně Miroslava Němcová.

Všechny členy výpravy odměnila pamětním listem a také českým granátem v případě žen a stříbrným lvem v případě mužů. Marek Bartošek pak obdržel lva zlatého.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy