Češi na MS v lakrosu skončí nejlépe 13.

ČTK, SportPlus
20. 7. 2006 12:03
London - Česká reprezentace v lakrosu obsadí na mistrovství světa v Kanadě v nejlepším případě až 13. místo. Národní tým prohrál ve středečním utkání prolínací části s Itálií 6:14 a dnes v noci nastoupí proti Walesu ve skupině o 13. až 16. místo.

Italům vyšel lépe úvod, přesto ještě český tým dokázal otočit na 2:1 brankami Briana Hubschmanna a Emila Moravce. Ještě do první přestávky šel ale do vedení opět soupeř a čtyřmi góly proti nervóznímu a chybujícímu českému týmu rozhodl do poločasu zápas.

Češi tak zůstali daleko za svými očekáváními. Do Kanady odjížděli s cílem umístit se kolem sedmého místa.

Více o českých ambicích čtěte ZDE

Po změně stran sice začali mít Češi navrch a brankami Gregoryho Hubschmanna, Milana Černíka a Briana Hubschmanna snížili, ale závěrečná část znovu patřila jasně Italům. Vyhráli ji 6:1 a budou hrát o deváté místo.

"Český tým neměl hráče, který by dokázal italské střelce napodobit, a bohužel nedokázal hrát dostatečně trpělivě. Chybělo mu i trochu větší sebevědomí na to, aby si vypracoval víc šancí," uvedl manažer národního týmu Ondřej Mika.