Fantom z Letohradu, pamětníci zlaté Plzně nebo dříč White. Tato parta bojuje na MS

Vojtěch Filipiec
15. 6. 2019 12:40
Čeští hokejbalisté usilují na MS v Košicích o návrat na trůn. Oproti předchozímu šampionátu v Pardubicích doznal tým velkých změn. Mužstvo převzal po legendárním Drahomíru Kadlecovi pardubický kouč Jiří Mašík a tradiční jádro týmu okysličil 12 nováčky. Projděte si přehled hráčů, kteří by měli táhnout hokejbalisty na cestě za vytouženým zlatem.
Češi na MS v hokejbalu: Jan Šimara
Češi na MS v hokejbalu: Jan Šimara | Foto: pardubice2017.com

Jan Šimara, Letohrad

Letohradský fantom, doslova takto se v ligové sezoně přezdívalo vsetínskému rodákovi, jenž obléká dres Východočechů od roku 2015. Zejména díky jemu dokázal mladý tým vybojovat čtvrté místo po základní části a v play off vyřadit ambiciózní Pardubice. Na pozdějšího mistra z Prahy už byl ale krátký. Šimara zapsal fantastický průměr 1,47 obdržené branky na zápas.

Šimara se světového šampionátu účastní již počtvrté a tvoří na turnaji trojici s Davidem Stárkem z Pardubic a Petrem Miklem z Kert Parku Praha. Statistiky a výkony za ligovou sezonu mírně hovoří ve prospěch Šimary, který byl měl být v Košicích českou brankářskou oporou. Čistým kontem v prvním zápase proti USA začal s naplňováním těchto předpokladů nejlépe, jak mohl.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy