Fantom z Letohradu, pamětníci zlaté Plzně nebo dříč White. Tato parta bojuje na MS

Vojtěch Filipiec
15. 6. 2019 12:40
Čeští hokejbalisté usilují na MS v Košicích o návrat na trůn. Oproti předchozímu šampionátu v Pardubicích doznal tým velkých změn. Mužstvo převzal po legendárním Drahomíru Kadlecovi pardubický kouč Jiří Mašík a tradiční jádro týmu okysličil 12 nováčky. Projděte si přehled hráčů, kteří by měli táhnout hokejbalisty na cestě za vytouženým zlatem.
Češi na MS v hokejbalu: Jan Šimara
Češi na MS v hokejbalu: Jan Šimara | Foto: pardubice2017.com

Jan Šimara, Letohrad

Letohradský fantom, doslova takto se v ligové sezoně přezdívalo vsetínskému rodákovi, jenž obléká dres Východočechů od roku 2015. Zejména díky jemu dokázal mladý tým vybojovat čtvrté místo po základní části a v play off vyřadit ambiciózní Pardubice. Na pozdějšího mistra z Prahy už byl ale krátký. Šimara zapsal fantastický průměr 1,47 obdržené branky na zápas.

Šimara se světového šampionátu účastní již počtvrté a tvoří na turnaji trojici s Davidem Stárkem z Pardubic a Petrem Miklem z Kert Parku Praha. Statistiky a výkony za ligovou sezonu mírně hovoří ve prospěch Šimary, který byl měl být v Košicích českou brankářskou oporou. Čistým kontem v prvním zápase proti USA začal s naplňováním těchto předpokladů nejlépe, jak mohl.

 

Právě se děje

Další zprávy