Češi jsou evropskými šampiony. Kajakáři znovu získali zlato ve vodním slalomu

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 5. 2022 16:44
Čeští kajakáři Jiří Prskavec, Ondřej Tunka a Vít Přindiš se stali mistry Evropy ve vodním slalomu v hlídkách. Na šampionátu v Liptovském Mikuláši navázali na společný titul z roku 2018 i loňské zlato týmu, v němž byl místo Tunky Vavřinec Hradilek.
Zlatí čeští kajakáři
Zlatí čeští kajakáři | Foto: Barbora Reichová

Češi navzdory dvouvteřinové penalizaci za dotek třetí branky jako jediní pokořili hranici 100 sekund a nechali o 1,69 za sebou druhé Polsko.

Přindiš obhájil první ze tří zlatých medailí, které získal na loňském kontinentálním šampionátu v italské Ivree. Bronzové medaile na Slovensku získali Němci.

České kajakářky na rozdíl od reprezentačních kolegů na medaili nedosáhly. Barbora Valíková, Tereza Fišerová a Antonie Galušková nasbíraly čtyři trestné sekundy v prostřední části tratě a se ztrátou 6,27 sekundy na vítězné Francouzky skončily čtvrté. Od bronzového Polska dělilo české reprezentantky 34 setin.

Evropský šampionát bude pokračovat v pátek kvalifikacemi a hlídkami kanoistů a kanoistek. Znovu bude ve hře Fišerová, která obhajuje stříbro mezi kanoistkami.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Vyčerpané české turisty musel v rakouských Alpách zachraňovat vrtulník

Devětatřicetiletý muž a osmačtyřicetiletá žena se v pátek vydali na lezeckou trasu na skalní stěně Seewand, která je označována za jednu z nejnáročnějších zajištěných horolezeckých cest v Rakousku.  Podle policie muž už stěnu v minulosti několikrát zdolal a horolezecké zkušenosti měla i žena.

I kvůli nepříznivému počasí ale pár postupoval příliš pomalu, a rozhodl se proto vrátit. Muž a žena se přitom dostali do místa, z něhož nedokázali v cestě pokračovat. Obzvlášť žena přitom byla velmi unavená a pociťovala bolest v kolenu. Češi si proto zavolali o pomoc.

Kvůli špatnému počasí nemohli vyrazit horští záchranáři pěšky, zapojit se proto musel vrtulník. Pokud by se nakrátko nezlepšilo počasí, museli by podle policie strávit zřejmě Češi noc v horách. Lékařské ošetření následně odmítli, uvedla policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy