Češi bez kovu. Na neolympijských tratích byl na MS čtyřkajak šestý, deblkanoe sedmá

23. 8. 2019 16:29
První dvě české posádky se představily ve finálových bojích na mistrovství světa rychlostních kanoistů v maďarském Szegedu, avšak na medaile nedosáhly. Na neolympijských tratích obsadil šesté místo čtyřkajak Tomáš Veselý, Pavel Davídek, Lukáš Trefil, Martin Sobíšek a sedmou příčku deblkanoe Filip Dvořák, Tomáš Janda.
K4, 1000 m, Tomáš Veselý, Pavel Davídek, Lukáš Trefil, Martin Sobíšek, MS v rychlostní kanoistice Szeged 2019 | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Český čtyřkajak na kilometru nakonec skončil přesně v polovině ze dvanácti přihlášených lodí v této disciplíně. Na vítězné Němce Češi ve finále ztratili zhruba pět a půl sekundy. Další medaile získali Rusové a Slováci.

Dvořák s Jandou finálovou účast vybojovali v semifinále až ve finiši a ani dnes na nejlepší nestačili. Ve druhé polovině finále se posunuli z devátého místa na sedmou příčku. Na vítězné Číňany ztratili více než čtyři a půl sekundy. Dvořák by měl mít větší šance v sobotu ve finále individuální pětistovky, do kterého postoupil díky výhře v semifinále.

V předolympijském roce jsou na světovém šampionátu výrazně významnější olympijské disciplíny, u kterých je MS hlavní kvalifikací pro olympiádu.

Mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Szegedu (Maďarsko):

Muži:

200 m:

C2: 1. Pedrero, Grana (Šp.) 36,06, 2. Lubniewski, Sliwinski (Pol.) 36,18, 3. Gulijev, Mamadaljev (Uzb.) 36,42, …finále B: 4. Hájek, Kořínek (ČR).

500 m:

K1: 1. Liebscher (Něm.) 1:35,04, 2. Borykov (Běl.) 1:35,19, 3. Spesivcev (Rus.) 1:35,49, …finále B: 4. Štěrba (ČR).

C2: 1. Li Čchiang, Sing Sung (Čína) 1:37,33, 2. Hajdu, Fekete (Maď.) 1:38,41, 3. Benavides, Segura (Šp.) 1:38,97, …7. Dvořák, Janda (ČR) 1:41,88.

1000 m:

K4: 1. Německo (Reuschenbach, Frank, Thordsen, Schultz) 2:48,79, 2. Rusko 2:49,78, 3. Slovensko 2:50,44, …6. ČR (Veselý, Davídek, Trefil, Sobíšek) 2:54,26.

Ženy:

200 m:

K2: 1. Litvinčuková, Chuděnková (Běl.) 36,21, 2. Janičová, Ostermanová (Slovin.) 36,72, 3. Kissová, Luczová (Maď.) 36,79.

500 m:

C1: 1. Nazdrovová (Běl.) 2:00,73, 2. Kuračová (Rus.) 2:01,64, 3. Četverikovová (Ukr.) 2:03,83.

1000 m:

K2: 1. Medveczká, Hagymasiová (Maď.) 3:34,23, 2. Medertová, Brüsslerová (Něm.) 3:35,59, 3. Alanisová, Montemayorová (Mex.) 3:40,91.