Černý český den v Pekingu. Končí Plíšková i Strýcová

28. 9. 2014 15:29
Česká tenistka Karolína Plíšková a Barbora Záhlavová-Strýcová vypadly na turnaji v Pekingu už v prvním kole.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: ČTK

Peking - Česká tenistka Karolína Plíšková vypadla na turnaji v Pekingu už v prvním kole, když slovinské kvalifikantce Poloně Hercogové podlehla po téměř dvou hodinách 4:6, 6:2 a 2:6. Stejně dopadla i Barbora Záhlavová-Strýcová, která prohrála se světovou dvojkou Simonou Halepovou z Rumunska 1:6 a 4:6.

Plíšková tak v Pekingu neprodloužila svou úspěšnou asijskou sérii z posledních týdnů. Během nich dvaadvacetiletá tenistka získala v Soulu druhý titul na okruhu WTA, zahrála si finále v Hongkongu a ve Wu-chanu vypadla v třetím kole s pozdější vítězkou s Petrou Kvitovou.

Tenisový turnaj mužů a žen v Pekingu (tvrdý povrch):

Ženy (dotace 5,427.105 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Halepová (2-Rum.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:1, 6:4, Makarovová (12-Rus.) - Muguruzaová (Šp.) 6:7 (8:10), 6:4, 6:4, V. Williamsová (16-USA) - Watsonová (Brit.) 6:3, 6:1, Vinciová (It.) - Švedovová (Kaz.) 6:2, 2:6, 6:1, Stosurová (Austr.) - Schiavoneová (It.) 6:4, 6:2, Hercogová (Slovin.) - Karolína Plíšková (ČR) 6:4, 2:6, 6:2, Šarapovová (4-Rus.) - Kanepiová (Est.) 6:4, 6:1, Naraová (Jap.) - Erraniová (11-It.) 3:6, 6:3, 6:4, Petkovicová (15-Něm.) - Niculescuová (Rum.) 2:6, 7:6 (11:8), 6:4, Kerberová (7-Něm.) - Dellacquaová (Austr.) 6:1, 3:6, 6:3, Kuzněcovová (Rus.) - Hantuchová (SR) 6:2, 1:1 skreč.