Čermák s Dlouhým v Kitzbühelu na titul nedosáhli

ČTK ČTK
3. 8. 2013 16:09
František Čermák a Lukáš Dlouhý ve finále turnaje v Kitzbühelu podlehli 4:6 a 3:6 turnajovým čtyřkám Martinu Emmrichovi a Christopheru Kasovi z Německa.
František Čermák
František Čermák | Foto: Aktuálně.cz

Kitzbühel - Španělský tenista Marcel Granollers vyhrál turnaj v Kitzbühelu. Osmý nasazený hráč na rakouské antuce porazil ve finále 0:6, 7:6 a 6:4 Argentince Juana Mónaca a získal první letošní titul.

Barcelonský rodák, který je pátým deblistou světa, do prvního letošního finále vstoupil velmi špatně, v úvodní sadě nezískal ani game. Z kanára se však oklepal, druhý set vyhrál v tie-breaku 7:3 a v tom rozhodujícím vedl už 5:2.

Pak sice při soupeřově podání promarnil vedení 40:0 a dovolil Mónacovi snížit až na 4:5, ale v desáté hře znovu získal protivníkův servis a přidal do sbírky čtvrtý singlový titul. Čekal na něj bezmála dva roky, naposledy uspěl v říjnu 2011 v hale ve Valencii, kde ve finále rovněž porazil Mónaca.

Ve čtyřhře nepotvrdili roli nasazených jedniček čeští tenisté František Čermák a Lukáš Dlouhý a na deblový titul nedosáhli. Ve finále podlehli 4:6 a 3:6 turnajovým čtyřkám Martinu Emmrichovi a Christopheru Kasovi z Německa.

Německý pár se v úvodní sadě dostal do vedení 3:1, ale Češi srovnali krok. V desátém gamu však selhal při podání Dlouhý a dvojchybou při setbolu poslal soupeře do vedení.

Druhá sada byla vyrovnaná do stavu 3:3. Pak získali Emmrich s Kasem tři hry za sebou a po 62 minutách se radovali z turnajového titulu.

Tenisový turnaj mužů v Kitzbühelu (antuka, dotace 467.800 eur):

Dvouhra - finále:

Granollers (8-Šp.) - Mónaco (2-Arg.) 0:6, 7:6 (7:3), 6:4.

Čtyřhra - finále:

Emmrich, Kas (4-Něm.) - Čermák, Dlouhý (1-ČR) 6:4, 6:3.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Provozovatel Nord Streamu 2 si v Německu zaregistroval dceřinou společnost

Provozovatel plynovodu Nord Stream 2 zaregistroval dceřinou společnost v Německu, která bude mít na starosti německou část plynovodu. Společnost zabývající se přepravou plynu se jmenuje Gas for Europe a má sídlo ve Schwerinu, uvádí se v prohlášení. Zřízení dceřiné společnosti bylo hlavním požadavkem německého regulátora před obnovením procesu certifikace, který byl pozastaven v listopadu.

Spolková agentura pro sítě (Bundesnetzagentur) v reakci na oznámení uvedla, že zatím není schopna říct, kdy certifikační řízení pro Nord Stream 2 obnoví, napsala agentura Reuters.

"Certifikační řízení zůstane pozastaveno, dokud nebude dokončen převod hlavních aktiv a lidských zdrojů na dceřinou společnost a Spolková agentura pro sítě nebude schopna zkontrolovat úplnost dokumentů dceřiné společnosti," uvedl regulátor v prohlášení.

Gas for Europe se podle prohlášení stane vlastníkem a provozovatelem německé části plynovodu, což je zhruba 54 kilometrů dlouhý úsek potrubí v německých teritoriálních vodách a terminál v Lubminu na severu země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy