Cenami zahrnutá Hejnová už pilně trénuje na další sezonu

ČTK ČTK
10. 11. 2013 8:00
I když v závěru roku nestačí Zuzana Hejnová přebírat jedno ocenění za druhým, vítězka ankety Atlet roku 2013 se už pilně připravuje na další sezonu.
Zuzana Hejnová se na vyhlášení Atleta roku předvedla také u klavíru.
Zuzana Hejnová se na vyhlášení Atleta roku předvedla také u klavíru. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - I když v závěru roku nestačí Zuzana Hejnová přebírat jedno ocenění za druhým, vítězka ankety Atlet roku 2013 se už pilně připravuje na další sezonu.

Překážkářka Má za sebou nejnáročnější objemovou přípravu, která prý byla tak obtížná, že dokonce zkoušela smlouvat s trenérem Daliborem Kupkou. Chystá se na tradiční měsíční soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu, z něhož se vrátí v polovině prosince, neboť je favoritkou také na vítězství v anketě Sportovec roku.

Podzimní přípravu nemají atleti rádi, vědí však, že je nutná pro dobrý výkon. "Ale musím říct, že takovou dřinu jsem ještě nezažila," komentovala to Hejnová. "Ale zažila, jen si to už z loňska nepamatuješ," namítl Kupka. "Vím, že člověk si bolest nepamatuje, ale myslím, že toho je opravdu víc. Je to náročnější," nedala se mistryně světa a bronzová olympijská medailistka v běhu na 400 metrů překážek.

V tréninku má i kamarádku

Hejnová ví, že když vydrží zdravá, může za rok navázat na letošní sezonu, v níž vyhrála všech třináct závodů. "Jde o to vydržet zdravá," podotkla atletka. Přesto "remcala". "Ale trenér je hrozně přísný," pousmála se. "Chtěla jsem místo dvoukilometrových úseků běžet dva kilometrové, nebo si dát delší pauzu. Ale neklaplo to. Prý co je sedm a půl minuty v mém životě," citovala Hejnová trenérův argument. "Ale snad už to nejhorší mám za sebou, snad to přinese ovoce."

Zatímco loni Hejnová trénovala v Kupkově skupině pouze s muži, na jaře se k ní připojila čtyřstovkařka Jana Slaninová, dcera Táni Kocembové-Netoličkové, vicemistryně světa na čtyřstovce z Helsinek 1983. "Jezdí s námi na soustředění, pojede i do Afriky. Je to fajn, bydlíme spolu, aspoň můžeme pokecat jako holky," uvedla Hejnová.

Setkání nejlepších atletů světa asi vynechá

Před soustředěním je ještě pozvaná na vyhlášení nejlepších atletů světa, které se uskuteční příští sobotu v Monaku, nejspíš tam však nevyrazí. Je totiž pravděpodobné, že anketu vyhraje jamajská sprinterka Shelly-Ann Fracerové-Pryceová.

"Ostatní tam nejsou vůbec vyhlašovaní, jen jako diváci," řekla Hejnová. "Na jednu stranu mi to líto je, ale na druhou stranu toho mám tolik, že když už budu mít volné dva dny, užiju si to tady v klidu a nebudu muset zase někam letět. Jsem v tréninkovém procesu, jsem opravdu hodně unavená a ráda bych si udělala čas i na přítele," vysvětlila.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 2 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy