Čelůstka je mistrem Evropy v terénním triatlonu

7. 9. 2013 17:08
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Strobl - Olympionik Jan Čelůstka vybojoval při své premiéře na mistrovství Evropy v terénním triatlonu titul.

V rakouském Stroblu u jezera Wolfgangsee dnes zvítězil s náskokem 19 sekund na druhého Itala Alessia Picca. Bronz získal další český reprezentant Jan Kubíček.

V závodu žen se nepovedlo obhájit mistrovský titul Heleně Erbenové, úřadující světová šampionka skončila třetí. Zvítězila Němka Kathrin Müllerová, na kterou bývalá česká lyžařská reprezentantka ztratila po kilometru plavání, jízdě na horském kole na 22 km a běhu na 6 km dvě minuty a 47 sekund.

Mistrovství Evropy v terénním triatlonu ETU v rakouském Stroblu (1 km plavání, 22 km na horském kole, 6 km běh):

Muži: 1. Čelůstka (ČR) 1:30:30, 2. Picco (It.) -19, 3. Kubíček -1:25, ...6. Vojtěch -2:24, 8. Klíma (všichni ČR) -3:31.

Ženy: 1. Müllerová (Něm.) 1:43:19, 2. Golsteynová (Niz.) -1:29, 3. Erbenová (ČR) -2:47.

Ženy do 23 let: 1. Gomezová-Islingerová (Něm.) 1:47:05, ...3. Grabmüllerová -6:57, 4. Materová (obě ČR) -14:39.