Čech nebo Ledecká ve víru barev. Unikátní kalendář představí hvězdy v iluzorním světě

Ester Ledecká
Bořek Dočkal
Anna Fernstädtová
Pavel Francouz
Petr Čech
Foto: Sport Invest
Sport Sport
3. 12. 2019 12:31
Už poosmé vydává agentura Sport Invest kalendář sportovních hvězd, které zastupuje. Ústřední téma na příští rok je skutečnost, že sport má mnoho podob a barev. S tímhle zadáním pracoval fotograf Tomáš Třeštík, který vytvořil speciální snímky těch nejlepších českých sportovců na nejzajímavějších turistických lokacích republiky.

"Výběr způsobů, jak kalendář nafotit, nebyl nekonečný, měl nějaké mantinely. Některé fotografické styly jsme už použili v minulosti, takže jsme se nechtěli opakovat, ale vymyslet něco nového," popisuje Třeštík, který nafotil pro Sport Invest třetí kalendář v řadě.

Na předchozích dvou nejdříve zachytil sportovce na nejatraktivnějších turistických lokalitách v Česku, pro rok 2019 zvolil koncept "Hvězdy a sportovci", kdy na fotografiích se známými jmény z různých sportů byli lidé, kterým vděčí za úspěchy a bez nichž by jejich kariéry nebyly tak výrazné.

"Proto jsme se teď rozhodli jít čistě výtvarnou cestou. Záměr byl dostat sportovce z reálného do vizuálně atraktivního, nereálného, často až snového prostředí," pokračuje Třeštík, jemuž s tvorbou kalendáře pomáhala Alexandra Michajlová.

"Alex měla roli art directorky a věnovala se i retuším fotek. Potřeboval jsem tenhle kalendář s někým konzultovat, protože oproti běžné práci přibylo hodně postprodukčních věcí. Dala kalendáři systém, hlídala barevné kódy, měla dobré nápady. Hodně jsme pracovali s 3D prostorem a grafikou. Hlavní snahou nebylo diváka přesvědčit, že se to na obrázku skutečně děje, šlo nám o to, aby se prostě na fotky příjemně dívalo."

Kvůli velikosti Sport Investu a množství jeho známých klientů vznikly tři verze kalendáře, které kopírují i činnost této sportovní agentury: v jednom z kalendářů je větší počet fotbalistů, ve druhém hokejistů, v dalším zase převažují zástupci ostatních sportů. Ve všech vydáních jsou pak největší jména agentury jako Petr Čech, Martina Sáblíková, Ester Ledecká, Tomáš Hertl či Bořek Dočkal.

"Rok co rok je pro nás velmi obtížné vybrat pouze dvanáct jmen. Proto jsme se tentokrát rozhodli pro tohle řešení. Celkem se fotilo 19 sportovců, které jsme pak rozdělili to tří kalendářů," vysvětluje David Trávníček, šéf Sport Invest Marketing.

Právě větší počet sportovců ztížil Třeštíkovi práci. "Produkčně i výtvarně to bylo docela složité. Museli jsme řešit tři verze kalendáře, aby každá z nich fungovala barevně. Bylo to rozhodně moje nejadrenalinovější focení. Jsem zvyklý na krátkodobější projekty, tohle byla nejdelší série, kterou jsem zažil. Musel jsem v hlavě dlouho udržet hlavní ideu, neztratit cestu a myslet na kontext, abych vytvořil devatenáct různých fotek, které spolu mají souviset. Měl jsem z toho zdravý respekt, protože jsem zapojil i prvky, se kterými nemám tolik zkušeností. Z výsledku mám ale dobrý pocit a radost. Oddechl jsem si," říká Třeštík.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 53 minutami

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy