Čech nebo Ledecká ve víru barev. Unikátní kalendář představí hvězdy v iluzorním světě

Ester Ledecká
Bořek Dočkal
Anna Fernstädtová
Pavel Francouz
Petr Čech
Foto: Sport Invest
Sport Sport
3. 12. 2019 12:31
Už poosmé vydává agentura Sport Invest kalendář sportovních hvězd, které zastupuje. Ústřední téma na příští rok je skutečnost, že sport má mnoho podob a barev. S tímhle zadáním pracoval fotograf Tomáš Třeštík, který vytvořil speciální snímky těch nejlepších českých sportovců na nejzajímavějších turistických lokacích republiky.

"Výběr způsobů, jak kalendář nafotit, nebyl nekonečný, měl nějaké mantinely. Některé fotografické styly jsme už použili v minulosti, takže jsme se nechtěli opakovat, ale vymyslet něco nového," popisuje Třeštík, který nafotil pro Sport Invest třetí kalendář v řadě.

Na předchozích dvou nejdříve zachytil sportovce na nejatraktivnějších turistických lokalitách v Česku, pro rok 2019 zvolil koncept "Hvězdy a sportovci", kdy na fotografiích se známými jmény z různých sportů byli lidé, kterým vděčí za úspěchy a bez nichž by jejich kariéry nebyly tak výrazné.

"Proto jsme se teď rozhodli jít čistě výtvarnou cestou. Záměr byl dostat sportovce z reálného do vizuálně atraktivního, nereálného, často až snového prostředí," pokračuje Třeštík, jemuž s tvorbou kalendáře pomáhala Alexandra Michajlová.

"Alex měla roli art directorky a věnovala se i retuším fotek. Potřeboval jsem tenhle kalendář s někým konzultovat, protože oproti běžné práci přibylo hodně postprodukčních věcí. Dala kalendáři systém, hlídala barevné kódy, měla dobré nápady. Hodně jsme pracovali s 3D prostorem a grafikou. Hlavní snahou nebylo diváka přesvědčit, že se to na obrázku skutečně děje, šlo nám o to, aby se prostě na fotky příjemně dívalo."

Kvůli velikosti Sport Investu a množství jeho známých klientů vznikly tři verze kalendáře, které kopírují i činnost této sportovní agentury: v jednom z kalendářů je větší počet fotbalistů, ve druhém hokejistů, v dalším zase převažují zástupci ostatních sportů. Ve všech vydáních jsou pak největší jména agentury jako Petr Čech, Martina Sáblíková, Ester Ledecká, Tomáš Hertl či Bořek Dočkal.

"Rok co rok je pro nás velmi obtížné vybrat pouze dvanáct jmen. Proto jsme se tentokrát rozhodli pro tohle řešení. Celkem se fotilo 19 sportovců, které jsme pak rozdělili to tří kalendářů," vysvětluje David Trávníček, šéf Sport Invest Marketing.

Právě větší počet sportovců ztížil Třeštíkovi práci. "Produkčně i výtvarně to bylo docela složité. Museli jsme řešit tři verze kalendáře, aby každá z nich fungovala barevně. Bylo to rozhodně moje nejadrenalinovější focení. Jsem zvyklý na krátkodobější projekty, tohle byla nejdelší série, kterou jsem zažil. Musel jsem v hlavě dlouho udržet hlavní ideu, neztratit cestu a myslet na kontext, abych vytvořil devatenáct různých fotek, které spolu mají souviset. Měl jsem z toho zdravý respekt, protože jsem zapojil i prvky, se kterými nemám tolik zkušeností. Z výsledku mám ale dobrý pocit a radost. Oddechl jsem si," říká Třeštík.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 45 minutami

Dálnici D2 u Lanžhota směrem na Slovensko uzavřela nehoda

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se nad ránem stala nehoda dodávky a nákladního auta a dálnice byla přes dvě hodiny neprůjezdná, nyní je již průjezdná alespoň jedním pruhem.

Policisté dopravu odkláněli na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot. Nehoda si podle mluvčí záchranky vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla její mluvčí Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila Kropáčková. Podle mluvčího policie Petra Zámečníka se pravděpodobně řidič dodávky nevěnoval dostatečně řízení a zezadu narazil do nákladního auta s přívěsem. "Přívěs se překlopil na zem a dálnici zablokoval," popsal situaci.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Novozélandští potápěči hledají poslední dvě oběti sopky

Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka. Cílem je najít dvě zbývající těla obětí výbuchu, uvedla novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě a záchranáři se v sobotu na ostrov nevrátí, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Při erupci podle současných zpráv zemřelo 14 osob, kolem 20 osob zůstává v intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým popáleninám.

před 2 hodinami

Rakouští protiteroristé zneškodnili splašenou krávu. Je to tu jak na Divokém západě, tvrdí ochránci

Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.

Kráva ve vsi Matrei am Brenner zdivočela při nakládání na auto, které ji mělo odvézt na porážku. Porazila a zranila přitom jistého muže a pak prchla na blízké železniční koleje. Majitel se snažil agresivní zvíře odchytit a když se to nepovedlo, zavolali lidé policii.

Na místo dorazili členové protiteroristické jednotky Cobra, kteří byli zrovna nedaleko se svým vrtulníkem, a když kráva přešla z kolejí na louku, větším počtem výstřelů ji usmrtili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy