"Výběr způsobů, jak kalendář nafotit, nebyl nekonečný, měl nějaké mantinely. Některé fotografické styly jsme už použili v minulosti, takže jsme se nechtěli opakovat, ale vymyslet něco nového," popisuje Třeštík, který nafotil pro Sport Invest třetí kalendář v řadě.
Na předchozích dvou nejdříve zachytil sportovce na nejatraktivnějších turistických lokalitách v Česku, pro rok 2019 zvolil koncept "Hvězdy a sportovci", kdy na fotografiích se známými jmény z různých sportů byli lidé, kterým vděčí za úspěchy a bez nichž by jejich kariéry nebyly tak výrazné.
"Proto jsme se teď rozhodli jít čistě výtvarnou cestou. Záměr byl dostat sportovce z reálného do vizuálně atraktivního, nereálného, často až snového prostředí," pokračuje Třeštík, jemuž s tvorbou kalendáře pomáhala Alexandra Michajlová.
"Alex měla roli art directorky a věnovala se i retuším fotek. Potřeboval jsem tenhle kalendář s někým konzultovat, protože oproti běžné práci přibylo hodně postprodukčních věcí. Dala kalendáři systém, hlídala barevné kódy, měla dobré nápady. Hodně jsme pracovali s 3D prostorem a grafikou. Hlavní snahou nebylo diváka přesvědčit, že se to na obrázku skutečně děje, šlo nám o to, aby se prostě na fotky příjemně dívalo."
Kvůli velikosti Sport Investu a množství jeho známých klientů vznikly tři verze kalendáře, které kopírují i činnost této sportovní agentury: v jednom z kalendářů je větší počet fotbalistů, ve druhém hokejistů, v dalším zase převažují zástupci ostatních sportů. Ve všech vydáních jsou pak největší jména agentury jako Petr Čech, Martina Sáblíková, Ester Ledecká, Tomáš Hertl či Bořek Dočkal.
"Rok co rok je pro nás velmi obtížné vybrat pouze dvanáct jmen. Proto jsme se tentokrát rozhodli pro tohle řešení. Celkem se fotilo 19 sportovců, které jsme pak rozdělili to tří kalendářů," vysvětluje David Trávníček, šéf Sport Invest Marketing.
Právě větší počet sportovců ztížil Třeštíkovi práci. "Produkčně i výtvarně to bylo docela složité. Museli jsme řešit tři verze kalendáře, aby každá z nich fungovala barevně. Bylo to rozhodně moje nejadrenalinovější focení. Jsem zvyklý na krátkodobější projekty, tohle byla nejdelší série, kterou jsem zažil. Musel jsem v hlavě dlouho udržet hlavní ideu, neztratit cestu a myslet na kontext, abych vytvořil devatenáct různých fotek, které spolu mají souviset. Měl jsem z toho zdravý respekt, protože jsem zapojil i prvky, se kterými nemám tolik zkušeností. Z výsledku mám ale dobrý pocit a radost. Oddechl jsem si," říká Třeštík.