Čáslavská se po operaci rakoviny slinivky cítí dobře

ČTK ČTK
6. 6. 2015 15:23
Legendární gymnastka Věra Čáslavská se zotavuje z úspěšné osmihodinové operace rakoviny slinivky a podle deníku Blesk se tři týdny po náročném zákroku cítí dobře.
Věra Čáslavská.
Věra Čáslavská. | Foto: CPA

Praha - Legendární gymnastka Věra Čáslavská se zotavuje z úspěšné osmihodinové operace rakoviny slinivky a podle deníku Blesk se tři týdny po náročném zákroku cítí dobře. Sedminásobná olympijská vítězka zůstává na jednotce intenzivní péče pražského IKEMu.

Třiasedmdesátiletá Čáslavská se po odstranění nádoru i části slinivky učí, jak má jíst a pít. "Řekněte, že se cítím dobře a že se dávám pomalounku dohromady. Mám teď edukační hodiny," vzkázala Čáslavská Blesku přes zdravotní sestru.

Při edukačních hodinách se pacienti učí, jak jíst, co pít, jak se pohybovat a další omezení, které život bez části životně důležitého orgánu přináší.

Čáslavská má tři olympijská zlata z Tokia 1964 a čtyři z her v Mexiku o čtyři roky později. Tituly sbírala i na mistrovstvích světa a Evropy, je také čestnou předsedkyní Českého olympijského výboru.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy