Caruso byl pozitivně testován, Kaťuše má pořádný problém

ČTK ČTK
18. 8. 2015 21:06
Italskému cyklistovi Gianpaolovi Carusovi hrozí trest za doping. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) zastavila pětatřicetiletému členovi týmu Kaťuša činnost.
Nejen Luca Paolini, také jeho parťák a krajan Caruso má problém s dopingem.
Nejen Luca Paolini, také jeho parťák a krajan Caruso má problém s dopingem. | Foto: www.grahamwatson.com

Aigle - Italskému cyklistovi Gianpaolovi Carusovi hrozí trest za doping. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) zastavila pětatřicetiletému členovi týmu Kaťuša činnost na základě zpětného otestování vzorku, který odevzdal v březnu roku 2012. Caruso má právo požadovat analýzu vzorku B.

Caruso tak po novém odhalení přijde o start na Vueltě, kde měl krýt záda týmovému lídrovi Joaqímu Rodríguezovi. Jedná se o jeho druhé dopingové provinění. V roce 2003 byl pozitivně testován na nandrolon a dostal šestiměsíční distanc.

Zkušený italský cyklista je druhým členem týmu Kaťuša, jenž má potíže kvůli dopingu. Během Tour de France se dozvěděl o svém pozitivním testu na kokain jeho krajan Luca Paolini a v závodě skončil.

Stáji kvůli druhému porušení pravidel hrozí zákaz činnosti od UCI, ta však v tiskovém prohlášení o případné suspendaci Kaťuše nehovořila.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy