Caruso byl pozitivně testován, Kaťuše má pořádný problém

ČTK ČTK
18. 8. 2015 21:06
Italskému cyklistovi Gianpaolovi Carusovi hrozí trest za doping. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) zastavila pětatřicetiletému členovi týmu Kaťuša činnost.
Nejen Luca Paolini, také jeho parťák a krajan Caruso má problém s dopingem.
Nejen Luca Paolini, také jeho parťák a krajan Caruso má problém s dopingem. | Foto: www.grahamwatson.com

Aigle - Italskému cyklistovi Gianpaolovi Carusovi hrozí trest za doping. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) zastavila pětatřicetiletému členovi týmu Kaťuša činnost na základě zpětného otestování vzorku, který odevzdal v březnu roku 2012. Caruso má právo požadovat analýzu vzorku B.

Caruso tak po novém odhalení přijde o start na Vueltě, kde měl krýt záda týmovému lídrovi Joaqímu Rodríguezovi. Jedná se o jeho druhé dopingové provinění. V roce 2003 byl pozitivně testován na nandrolon a dostal šestiměsíční distanc.

Zkušený italský cyklista je druhým členem týmu Kaťuša, jenž má potíže kvůli dopingu. Během Tour de France se dozvěděl o svém pozitivním testu na kokain jeho krajan Luca Paolini a v závodě skončil.

Stáji kvůli druhému porušení pravidel hrozí zákaz činnosti od UCI, ta však v tiskovém prohlášení o případné suspendaci Kaťuše nehovořila.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy