Caruso byl pozitivně testován, Kaťuše má pořádný problém

ČTK ČTK
18. 8. 2015 21:06
Italskému cyklistovi Gianpaolovi Carusovi hrozí trest za doping. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) zastavila pětatřicetiletému členovi týmu Kaťuša činnost.
Nejen Luca Paolini, také jeho parťák a krajan Caruso má problém s dopingem.
Nejen Luca Paolini, také jeho parťák a krajan Caruso má problém s dopingem. | Foto: www.grahamwatson.com

Aigle - Italskému cyklistovi Gianpaolovi Carusovi hrozí trest za doping. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) zastavila pětatřicetiletému členovi týmu Kaťuša činnost na základě zpětného otestování vzorku, který odevzdal v březnu roku 2012. Caruso má právo požadovat analýzu vzorku B.

Caruso tak po novém odhalení přijde o start na Vueltě, kde měl krýt záda týmovému lídrovi Joaqímu Rodríguezovi. Jedná se o jeho druhé dopingové provinění. V roce 2003 byl pozitivně testován na nandrolon a dostal šestiměsíční distanc.

Zkušený italský cyklista je druhým členem týmu Kaťuša, jenž má potíže kvůli dopingu. Během Tour de France se dozvěděl o svém pozitivním testu na kokain jeho krajan Luca Paolini a v závodě skončil.

Stáji kvůli druhému porušení pravidel hrozí zákaz činnosti od UCI, ta však v tiskovém prohlášení o případné suspendaci Kaťuše nehovořila.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy