Další etapové vítězství, Kulhavý se Sauserem září

Sport Sport
20. 3. 2015 10:35
Jaroslav Kulhavý s Christophem Sauserem vyhráli čtvrtou z dosud pěti odjetých etap Cape Epic.
Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý | Foto: CPA Erben

Wellington - Český biker Jaroslav Kulhavý se Švýcarem Christophem Sauserem v pátek vyhráli čtvrtou z dosud pěti odjetých etap Cape Epic a opět navýšili své vedení v prestižním závodě.

Druhý pár celkového pořadí Alban Lakata - Kristián Hynek totiž dojel do cíle 117 kilometrů dlouhé etapy se zpožděním tří a půl minuty a nyní ztrácí na vedoucí duo už skoro jedenáct minut.

"Byla to nesmírně dlouhá a těžká etapa, takže jsme moc rádi, že se nám v ní dařilo. teď už nás bude jen těžko někdo předjíždět," uvedl v cíli Kulhavý.

Závod končí o víkendu, zítra čeká závodníky 71 kilometrů dlouhá etapa s převýšením 2000 metrů, v neděli pak do cíle v Meerendalu bude zbývat dojet 87 kilometrů.

Etapový závod horských kol Cape Epic v JAR - 5. etapa (117 km):

1. Kulhavý, Sauser (ČR/Švýc.) 5:10,09, 2. Huber, Platt (Švýc./Něm.) -53, 3. Lill, Woolcock (JAR) -1:57, ...5. Hynek, Lakata (ČR/Rak.) -3:29.

Průběžné pořadí: 1. Kulhavý, Sauser 24:15:29, 2. Hynek, Lakata -10:51, 3. Huber, Platt -15:44.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy