Calderón rozhodl proti Lakers trojkou v poslední vteřině

14. 3. 2016 8:46
Díky tříbodovému koši Josého Calderóna triumfovali basketbalisté New Yorku Knicks vyhráli na palubovce Los Angeles Lakers 90:87.
José Calderón z New Yorku Knick rozhodl zápas s Los Angeles Lakers trojkou vposlední vteřině zápasu. | Foto: Reuters

Los Angeles - Basketbalisté New Yorku Knicks zvítězili v NBA na hřišti Los Angeles Lakers 90:87 díky tříbodovému koši Josého Calderóna v poslední sekundě. V neděli prohrál i druhý celek z Los Angeles. Clippers podlehli Clevelandu 90:114 a utrpěli nejvyšší porážku v sezoně.

Vítězná akce Knicks se nerodila lehce. Hosté na poslední chvíli stihli vyhodit z autu na Robina Lopeze, který měl potíže se zpracováním. Pro míč si doběhl Calderon a 0,2 sekundy před koncem trefil trojku, na kterou Lakers už nestihli odpovědět.

"Byla to trochu divná situace. Mělo to jít na Carmela Anthonyho, ale tomu se nepovedlo uvolnit. Vzal jsem míč, najednou měl spoustu možností a povedlo se mi trefit," popsal španělský rozehrávač Calderón.

Anthony zastínil Bryanta

Podevětadvacáté se utkali Kobe Bryant a Carmelo Anthony. V posledním souboji těchto superhvězd měl navrch mladší Anthony, který v závěrečné čtvrtině nastřílel dvanáct ze svých 26 bodů. Loučící se Bryant proměnil jen pět z 15 střel z pole a zůstal na 14 bodech.

Basketbalisté Clevelandu o své výhře nad Clippers rozhodli už ve druhé části, kterou ovládli 37:22. K vítězství jim pomohlo i 18 trojek. LeBron James byl nejlepším střelcem utkání s 27 body.

Atlanta ve třetí čtvrtině zápasu s Indianou předvedla šňůru 20:0 a soupeře smetla 104:75. Obvyklý lídr Pacers Paul George nastřílel pouze sedm bodů.

NBA:

Atlanta - Indiana 104:75, Brooklyn - Milwaukee 100:109, LA Clippers - Cleveland 90:114, LA Lakers - New York 87:90, Sacramento - Utah 99:108.

4. Denver 66 28 38 42,4
5. Minnesota 66 21 45 31,8