Bývalý světový rekordman na stovku přišel o talentovaného syna

ČTK ČTK
11. 8. 2021 20:34
Ve věku 26 let zemřel syn někdejšího světového rekordmana v běhu na 100 metrů Leroye Burrella Cameron. Ten stejně jako jeho otec uměl zaběhnout stovku pod deset sekund a v roce 2018 ho napodobil i triumfem na nejkratší trati na prestižním univerzitním šampionátu NCAA.
Atletika - ilustrační foto
Atletika - ilustrační foto | Foto: Reuters

O jeho úmrtí informovala univerzita v Houstonu, za kterou závodil v letech 2013 až 2018 a v níž jeho otec působí jako trenér. Příčinu smrti škola ani atletova rodina nezveřejnila.

Cameron Burrell šel nadějně ve šlépějích otce. V roce 2012 byl členem vítězné sprinterské štafety na juniorském mistrovství světa, jeho osobní rekord měl hodnotu 9,93 z roku 2017 a stejný čas zaběhl i v následujícím roce, ve kterém skončil pátý na americkém šampionátu. Letos byl jeho maximem čas 10,35, s nedovolenou podporou větru ale běžel i 10,01. Uměl také skočit za osm metrů v dálce (806 cm).

Jeho otec Leroy Burrell má ve sbírce úspěchů zlatou olympijskou medaili ze štafety z her v Barceloně 1992 a dvakrát byl v týmovém závodě mistrem světa. V roce 1990 vyhrál stovku na Hrách dobré vůle. Jeho osobní rekord 9,85 z července 1994 byl tehdy světovým rekordem. V platnosti vydržel dva roky, než ho o setinu vylepšil Kanaďan Donovan Bailey. Olympioničkou byla i Cameronova matka Michelle Finnová-Burrellová, slavný Carl Lewis byl jeho kmotrem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Petr Pavel prezidentskou kandidaturu oficiálně oznámí v září, chce být nezávislý kandidát

Někdejší vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel oficiálně svou prezidentskou kandidaturu oznámí počátkem září. Získat chce 50 000 podpisů, které mu umožní ucházet se o nejvyšší ústavní funkci. Pavel to v sobotu řekl v Ostravici na Frýdecko-Místecku, odkud vyšel se svými příznivci na Lysou horu v Beskydech.

"Předpokládám, že kandidaturu oznámím počátkem září. Přesný termín ještě ale nemám. Veřejnost se to ale včas dozví," uvedl. Podporu chce získat mezi lidmi sběrem podpisů. "Od začátku jsem říkal, že chci být nezávislý kandidát. Z tohoto důvodu se chci opřít minimálně o 50 000 podpisů. A k tomu slouží i takové akce, jako ta dnešní. Na ně zveme podporovatele. Tady mohou podepsat podpisové archy," řekl.

Dodal, že kromě toho už existují i další místa pro sběr podpisů. Řada podporovatelů si archy stáhla a podpisy sbírá ve svém okolí. "Po vyhlášení kandidatury tomu budeme věnovat ještě větší pozornost," dodal. Kolik podpisů už nyní má, si netroufá říct. "Nějaké archy jsme už dostali zpátky. Řada archů je ale stále mezi lidmi," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy