Bývalý boxer Konečný se uzdravil z nákazy koronavirem

ČTK ČTK
29. 3. 2020 15:33
Bývalý profesionální mistr světa v boxu Lukáš Konečný se uzdravil z onemocnění COVID-19, které způsobuje nový typ koronaviru.
Lukáš Konečný
Lukáš Konečný | Foto: Showtime/Tom Casino

Dvojnásobný bronzový medailista z amatérského světového šampionátu oznámil prostřednictvím sociální sítě, že má za sebou dva kontrolní testy s negativním výsledkem.

"Jsem tedy vyléčen. Všem děkuji za podporu," vzkázal jedenačtyřicetiletý Konečný. V diskusi pak přiblížil, že se chce v týdnu ještě pro jistotu podrobit testu na protilátky, a upřesnil průběh nemoci: "Jeden den mi bylo hůře, ale jinak zdravej."

Konečný, který trénuje boxery v čele s mistryní světa organizace WBC Fabianou Bytyqi, se nakazil od jednoho ze svých svěřenců. Od té doby byl s rodinou v domácí karanténě. Jak uvedl, negativní testy měly i manželka a jejich tři dcery.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy