Bývá hvězda NBA Duncan organizuje po hurikánu pomoc pro Americké Panenské ostrovy

ČTK ČTK
9. 9. 2017 10:53
Tim Duncan oznámil, že jeho cílem je pro postižené přírodní katastrofou vybrat milion dolarů. Sám věnoval čtvrtinu celé částky.
Tim Duncan.
Tim Duncan. | Foto: Reuters

Miami - Nedávná hvězda basketbalové NBA Tim Duncan organizuje pomoc pro Americké Panenské ostrovy, které zasáhl hurikán Irma. Ke zpustošené oblasti se navíc blíží další nebezpečný hurikán José.

Duncan oznámil, že jeho cílem je vybrat milion dolarů. Sám věnoval čtvrtinu celé částky, chce rovněž do postižené oblasti vyslat letadlo se zásobami a sestavit tým na odstranění následků katastrofy.

Někdejší opora San Antonia, kterému Duncan pomohl k pěti mistrovským titulům, se na Amerických Panenských ostrovech narodila a vyrůstala tam. Když Duncanovi bylo 13 let, zasáhl ostrovy ničivý hurikán Hugo. Na webu The Players' Tribune Duncan napsal, že řada jeho přátel trpí a že nikdo neví, jak to bude vypadat, až déšť ustane.

Jednačtyřicetiletý Duncan ukončil kariéru loni. Během 19 sezon odehrál v barvách San Antonia 1382 zápasů v základní části a 251 duelů v play off. Dvakrát získal cenu pro nejužitečnějšího hráče ligy a třikrát byl vyhlášen MVP finálové série.

Hurikán Irma, který za sebou v Karibiku zanechal zdevastované ostrovy a nejméně 24 mrtvých, dnes zeslábl na druhou nejsilnější kategorii. I tak je ale mimořádně nebezpečný, neboť ho provází vítr o rychlosti až 250 kilometrů v hodině a vzedmuté moře.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy